Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepis vozidla

Dobrý den všem, prosím můžete mi někdo poradit? Před rokem jsem koupil auto, které předchozí majitel řádně odhlásil a já než ho přihlásil na mě na ´řad jsem se byl zeptat, jestli auto musím přihlašovat když ho nebudu využívat pouze mi bude stát v garáži, bylo mi řečeno, že nemusím ale musí být povinné ručení což jsem měl. Vše v pohodě do doby než jsem auto prodal, šel jsem z polopřevodu udělat polopřevod na kupce, dostal jsem na to i zvláštní formulář vlastně něco jako plná moc a s tím už si pak mohl kupující jít auto přihlásit sám aniž bych ho musel přihlašovat nejdříve na mě a hned udělat polopřevod na něj. Tím mě paní ujišťovala, že od té chvíle jak mi tento papír kupující dovyplní a vzájemně podepíšeme padá veškerá odpovědnost na něj. Následně také tak bylo učiněno. Tak už jsem myslel, že když někde něco udělá jde to mimo mě. A asi po měsíci mi přišel dopis, že mám zaplatit pokutu, protože ten komu jsem to prodal tak ho za 7 dní zastavila PČR a vzali mu papíry asi za chlast,všechny papíry od vozidla které mu nevrátily a z dopisu vyplívá, že je odeslali na odbor dopravy tam zjistily že já si auto řádně do 10 dmnů nepřihlásil a chtějí pokutu zaplatit po mě. Vůbec nevím jak teď postupovat, kdyby někdo věděl budu za každou radu moc vděčný.
Změna předmětu, původně: PŘEPIS VOZIDLA !!PROSÍM PORAĎTE !! (Kurt)

Někdo z nás dvou v tom má guláš. Ty jsi před rokem koupil auto a od té doby ti stojí ti v garáži. A pak ti přišel dopis, že někoho komu jsi to auto co ti stojí v garáži prodal s ním někde jel, udělal přestupek a od tebe chtějí, abys zaplatil jeho pokutu. Už nebudu tak chlastat.

Auto jsem koupilpřed rokem, zůstalo na mě v polopřevodu kdy už jsem si auto nešel dopřihlásit, protože mi úřednice řekla když ho hodlám nevyužívat tak musím mít jen povinné ručení a to jsem měl.Celou tu dobu od mé koupě nebylo na silnici. A pak jsem se rozhodl auto prodat a s kupujicím jsem sepsal smlouvu a on s autem odjel. Pak na úřadě mi dala paní formulář abych mohl z mého polopřevodu (jelikož já si auto nebyl přihlásit) udělat polopřevod na toho co s ním odjel a řádně sepsal smlouvu o prodeji. A já mám po měsíci dopis z úřadu , že byl chycenej 7 dní od mého prodeje PČR a za to že jsem auto řádně nepřihlásil když jsem ho koupil tak mám uhradit pokutu. Proč já? Když v něm jel on a vlastně už moje auto to nebylo?

To je sice hezké, že ti řekla paní na úřadu, že auto nemusíš přihlásit, když ti bude auto v garáži stát, ale není to pravda. Tvojí povinnosti po koupi je (od sepsání smlouvy) auto do 10 dnů přihlásit, nehledě na to, jestli ti bude stát v garáži nebo ne. Toto se řídí zákonem 56/2001 Sb. Teď nevím přesně a nechce se mi to hledat, ale za toto hrozí pokuta 5 až 50 tisíc korun. To, že jsi auto prodal dál, tě této povinnosti nezbavuje. Tomu co jsi auto prodal a sepsal jsi s ním smlouvu o prodeji, pravděpodobně při spáchání svého protiprávního jednání prokazoval, že vozidlo je jeho a to kupní smlouvou (s tebou sepsanou), kdy na základě této bylo zjištěno, že jsi auto prodal a nepřihlásil ho.

§ 12

Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel

(1) Žádost o zápis změn údajů zapisovaných do registru
silničních vozidel jsou osoby uvedené v § 11 povinny podat do
10 pracovních dnů od vzniku skutečnosti, která zakládá změnu
zapisovaného údaje.

(2) K žádosti se přikládá
a) technický průkaz silničního motorového vozidla a přípojného
vozidla,
b) osvědčení o registraci silničního motorového vozidla
a přípojného vozidla,
c) rozhodnutí obecního úřadu obce s rozšířenou působností
o schválení technické způsobilosti po provedené změně,
v případě změny podstatných částí mechanismu nebo konstrukce
vozidla provedené formou individuální přestavby,
d) ostatní doklady osvědčující změnu zapisovaných údajů.

Jirko, vlastnictví vozidle se řídí platnou kupní smlouvou.
Evidence podle jiného zákona.
Začneme postupně,
"Před rokem jsem koupil auto, které předchozí majitel řádně odhlásil "*** asi myslíte odhlásil na Vás. To je začátek uředního postupu, který se musí udělat do 10ti dnů. Bylo to uděláno. Já trvdím že ano, páč to píšete. Již nikde není napsáno, do kdy musíte tento proces ukončit. Jen upozorňuji, že již v techničáku jste zapsán na položce, vozidlo převedeno-odhlášeno na: Tím byl proces změny dle zákona jak uvádějí kolegové započat.

Vy již nemáte zákonnou žádnou lhůtu, (kolegové mi prominou, ale tak to je, nebo mi předložte § kde je to uvedeno) na DOKONČENÍ polopřevodu. (od nového roku to bude jinak).
Všem co potřebují vědět Váš právní vztah k vozidlu sdělujte, že nejste již od XXXX vlastníkem vozidla a je to již pan XY, bytem tam tam, adresa a r.č. Klidně jim můžete dávat kopii kupní smlouvy.
Zápis v techničáku je jen deklatroní informace, nikoliv právní akt.
Pokutu nemáte zač a proč platit.

řádně do 10 dmnů nepřihlásil a chtějí pokutu zaplatit po mě***jak je to dlouho? po roce je přestupek promlčen.

Můžete vozidlo dohlásit na Vás když nemáte evidenčku? NE, můžete udělat evidenčku, když je tam špatný typ motoru? NE, a pak spoustu dalších možností....
Víte kolik tisíc aut jezdí v polopřevodu? (ale jen do 1.7.2015)

Je třeba stáhnou zákon v platnosti od roku 2015 a hledat tam lhůtu pro zrušení polopřevodů..
Je třeba se vzdělávat, jak se budou přepisovat vozidla.
Zatím je schálen jen zákon, avšak prováděcí předpisy ještě ne. Jak to bývá u nás obvyklé, tak asi až v prosinci a pak školení..

Je to na dlouhé, nezáživné čtení,