Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mladistvý v hospodě

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu. Když chci ve své restauraci/hospodě zaměstnat 16 letého brigádníka může být v restauraci přes den sám? Nebo musí mít dohled starší 18 let.

Předem děkuji za odpověď

loading...

Dobrý den, dcera (16 let) pracuje na brigádě i Mc Donalds. Pracuje i u pokladny. Je to možné v jejím věku? Teď měla manko 1000 Kč a vedoucí pobočky chce , aby ho zaplatila v hotovosti. Má na to nárok? Proč to nestrhne z platu? Mám dojem, že studenti , kteří nemají 18 let ještě nesmí dělat s penězi,je to tak? Pokud měla přeplatek nic nedostala, ale když má manko, tak ho musí platit? Děkuji

Byla-li se zaměstnancem uzavřena Dohoda o odpovědnosti za schodek na svěřených hodnotách (dříve hmotná zodpovědnost), zaměstnanec odpovídá za vzniklý schodek. Avšek tato dohoda může být uzavřena nejdříve v den, kdy zaměstnanec dosáhne věku osmnácti let, a to písemně. Vznik schodku je zaměstnavatel povinen prokázat (inventarizační zápis, protokol o předání hotovosti a podobně), zaměstnanec odpovídá za schodek v plné výši, jestliže neprokáže, že vznikl bez jeho zavinění. Pokud ale není uzavřena tato dohoda, není možné žádat po zaměstnanci úhradu schodku. Tato problematika je upravena § 252 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.

http://www.axial.cz/zakonik-prace-personalistika-p racovni-pravo

nebo http://www.blesk.cz/clanek/radce-prace/137944/sest nactileti-marne-hledaji-brigadu.html