Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Stavební povolení pro sousedský plot a výškové omezení

Zdravím, kvůli sporům se sousedy jsem se rozhodl zvýšit náš sousedský plot. Přímo u plotu, který nás odděluje, máme udělané posezení. Oni na své zahradě mají rovněž posezení s bazénem, takže když se to sejde a obě posezení jsou využívána, vidíme si až do talířů s grilovaným masem. Začal jsem tedy dělat vysoký dřevěný plot, využil jsem původní podezdívky se zabetonovanými sloupky. Sloupky jsem prodloužil, namontoval nosníky a připevnil překládaná prkna, takže je plot neprůhledný. Původně tak byl plot řešen také, jen byl 1 metr vysoký. Nyní má v některých místech více jak 2 metry. Podezdívka původního plotu je naše, vybudovaná podle dřívějšího pravidla oplocení na pravé straně pozemku.

Sousedka přišla a začala si stěžovat, že je plot příliš vysoký a že s ním tudíž nesouhlasí. Jako důvody uvedla, že bráníme sluníčku, které jí tam živí kytičky (jediné co za tím plotem mají, respektive kam plot hází stín je zaplevelený záhon s dávno neplodícími jahodami, hromadu posekané trávy a sušák na prádlo). Začala se ohánět stavebním povolením, které nemáme a tím, že určitě existuje nějaké výškové omezení plotu. Sousedka byla zaslána kamsi s tím, že si to zjistím a podle toho se zařídím. Může mi tedy prosím někdo sdělit, jestli opravdu na výměnu dřeva na stávajícím plotě potřebuji nějaké povolení a jestli existuje nějaká hranice pro výšku plotu? Díky.

EDIT: zároveň jsem zaslechl, jak 5 minut na to sousedka podávala telefonicky stížnost na místní úřad městyse :)

Dobrý den,prosím,jak udělat vysoký plot mezi sousedy? Momentálně budeme předvoláni na úřad,protože soused vytrhl tyč na připravovaný plot a zničil ji.Sousedka říká,že do poloviny zahrady je plot jejich a zbytek náš,ale nemůžeme se k jejich tyčce ani přiblížit,natož napojit pletivo.Jsme nešťastní a otrávení.Děkuji