Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace zboží

Dobrý den, prosím vás, měl bych dotaz..Koupil jsem si v prosinci 2013 hodinky. Teď ale přestaly jít a já je chci vyreklamovat. Na věci koupené v roce 2013 se vztahuje starý občanský zákoník že..?
No, jde mi o to, že hodinky asi před týdnem přestaly fungovat a já je chci dát do reklamace, ale jestli se nemýlím, tak pokud se objeví závada do 6 měsíců od koupi, tak můžu požadovat výměnu zboží za nové že..? Je to tak nebo se mýlím..? Jaká je pravděpodobnost, že mi dají nové zboží..? Děkuji

Do 6 měsíců máte právo požadovat výměnu za nový kus. Leda by prodejce prokázal, že k závadě došlo vaší vinou (odborným posudkem, názor prodavače není argument). Při reklamaci musíte uvést, že požadujete výměnu, nejlépe písemně, v rámci reklamačního protokolu.
Pokud se jedná o odstranitelnou vadu a není k dispozici nový stejný výrobek, je víceméně na vůli prodejce, zda bude ochotný přístupný na odstoupení od kupní smlouvy pro její rozpor (vrácení peněz).