Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem veterán psaný na neznamou osobu

Dobrý den mněl bych dotaz nedávnou sem prodal motocykl který sem kupoval údajně odhlášen bohužel nový majitel zjistil že tomu tak není a motocykl je furt v evidenci a vyhrožuje soudi nevím jak mám danou situaci řešit protože nemůžu ani nikde zjistit zda má pravdu anebo mně tahá za nos mněl bych v případě soudního sporu nějakou šanci motocykl sem mu prodával bez tp za odpověd moc děkuji

Co znamená "sem kupoval údajně odhlášen". Asi těžko jste mohl koupit motorku, co byla už odhlášená na vás, to je absolutní nesmysl. Navíc když k motorce neexistuje TP, bez něj ho na vás nikdo odhlásit nemohl.

Takže jste kupujícího zjevně podvedl.

A co po vás kupující chce? jestli odstoupit od smlouvy a vrátit prachy, tak to být vámi rychle udělám a jsem ráda, že to nebude tahat po soudech.

no odhlášený sem myslel jako vymazaný z registru sám sem o tom absolutně nemněl ponětí nebot vzhledem k právní ochraně údajů mi bylo zděleno pouze to že motocykl není kradený ale jestli je v registru nebo není to mi nikdo neřekl každopádně kupujícímu sem to zděloval že je tato situace možná byl bych ale opravdu nerad pokad bych musel pro motorku doject vrátit mu peníze a ještě jí po něm opravovat protože si dost myslim že se snaží pouze odstoupit od smlouvy a hledá důvod

No, shrňme to. Prodal jste motorku, u které jste nevěděl, zda je odhlášená z registru. Pokud opravdu odhlášená není (a RZ jsou třeba v depozitu), tak máte problém vy, protože jste prodal něco, co není vaše.
Fakt bych mu vrátil prachy a motorku si vzal zpátky. Co když vás za nos nevodí a fakt to dá k soudu nebo na policii? Pak byste měl kurva problém, za který to nestojí.

Pavldo,
máte k vozidlu nějaké doklady? Značku?
Osobně bych požádal kupce, aby předložil důkaz, že má pravdu. Soudního procesu se neobávejte, páč vozidlo se prodává dle občanského zákoníku. K tomu není třeba žádné doklady. Evidence vozidel je úplně něco jiného. Klidně můžu prodat svoje vozidlo a nedat Vám doklady. Nic tomu nebrání.

k motocyklu opravdu žadnou značku ani jiné dokumenty nemám je to veterán takže je prakticky spíš zběratelskej kousek to že se ten člověk dožaduje papírů to ho zcela chápu ale stim já nemůžu nic udělat je zcela normální že si lidé mnění štítky kupují daklady z jiné motorky atd ale nevyznám se v zákonech on tvrdí že že prostě doklady k motorce patří že bez ní jí nejde prodávat pokad je teda má což sem samozřejmně nevěděl

tak to že nikomu dojdou prachy de vyřešit legální cestou a celkem bez problémů ale motorka s nevyřešeným přepisem nebo třeba bez štítku vyřešit legálně nejde a co se týká veteránskejch testací tak je stim takovej problém že většina lidí si spíš radši sežene papíry z jiný

U soudu ANO prodal jsem mu tuto motorku na náhradní díly Ležela u souseda v Kůlně, který mi ji daroval také na náhradní díly. Proti osobě tobě blízké nemusíš vypovídat a ani uvést jeho jméno. Konec

tak mně de jenom o to že když prodává nikdo motocykl nebo jiné vozidlo jestli je povinen zařídit přepis on argumentuje tím že sem mu podepsal kupní smlouvu kde sem výhradním vlastníkem a ještě že sem prodával bez tp přitom tp to nikde kdesi má blbý je že nemám žádnou smlouvu o nabití protože se jednalo o motocykl bez tp takže mně při koupi nenapadlo žádnou smluvu podepisovat atd

Som z toho voľaký zmätený. Ty jsi koupil motorku (kdy, proč, od koho, za kolik, v jakém stavu, máš od té koupi nějaké dokumenty, co ti k tomu řekl prodávající?). Pak jsi ji prodal (kdy, proč, za kolik, jak jsi ověřoval, že ta motorka je skutečně odhlášená?). Kupující zjistil, že ta motorka je někde evidovaná (kde, jak, lze zjistit původního majitele?) a chce to dát do pořádku. Co od tebe vlastně chce? Abys to do pořádku dal, vrátit prachy nebo jen tak vyhrožuje? Mne to nezajímá, ale pokud kolem toho bude nějaké popotahování, asi to někoho zajímat bude.
Tvrdíš, že je zcela normální, že si lidé mění štítky a kupují doklady - možná to normální je (já v tom nejedu, ale prý se tomu říká "oplechovat papíry"), ale jestli je to správné a zákonné, o tom bych pochyboval.

kupující po mně požaduje abych mu zařídil převod motocyklu na jeho osobu což samzřejmně nemohu motorku jsem tenkrát koupil z moravy taky bez tp nevim jak to řešit asi se snim domluvim že sí jí vemu zpět blbý je že nevím v jakém ta motorka je ted stavu přece jenom už je to nějaký pátek co sem mu to prodal

důležité je, jak je formulována kupní smlouva.
Podle zákona lze prodat moto bez dokladů. Tomu nebrání žádný předpis. Je vhodné ale upozornit kupce, že kupuje to co vidí, bez dokladů k provozování vozidla.
Pokud jste mu prodal vozidlo s tím, že klidně může jezdit po silnici i bez dokladů, to já nevím, aj kste se dohodli..

Divné je, že kupující požaduje teď doklady. To měl vědět od začátku, že je motorka bez TP a SPZ a to jste mu měl říct, ne-li raději dát do smlouvy. Jak na to vůbec přišel, že je motorka evidovaná, když Vám to nechtěli na úřadě říct z důvodu právní ochrany, jak píšete? A jemu to řekli? A vůbec, jestli chce dělat problémy, tak mu vraťte peníze, motorku si vezměte a prodejte ji znouvu a lépe. Se smlouvou a s vyjádřením stavu a máte klid. A když na ní budě někdo chtít jezdit, tak si může eventuálně vyřídit veteránské doklady, pokud ten stroj splňuje náležitosti veterána.

motorka byla prodáváná jako zběratelská věc kupní smlouvu si ještě pročtu ale kupující to moc dobře věděl že tam tahle možnost je a ještě řikal že by mněl pak možnost si toho člověka dohledat proto jeho jednání mírně nechápu pak začal argumentovat veteránskými testacemi kterými nemůže projít kvůli tomu že je motorka furt evidováná a že sme mu to slíbili že to pude jenže při koupi o tomhle nepadlo ani slovo mám na to případného svědka asi opravdu mu budu muset vrátit peníze a motorku si převzít i přestože si myslím že už bude v jíném stavu než sem jí prodával

Veteránské testace je možno provést i na registrovaném vozidle. Smysl to má ovšem jenom ten, že se platí nižší povinné ručení a dobrý pocit majitele, že má veterána. Jezdí se dál na tzv. "bílých značkách". Jak ale přišel na to, že je motorka registrovaná? Tak je registrovaná, nebo ne? Kupní smlouvu si ještě pročtete? Tím jste snad měl začít, řekl bych... minimálně před tím, než jste spustil tuto diskusi. Tak si ji prosím přečtěte.
Kdyby došlo k vrácení motorky, tak peníze jste snad dostal, takže mu vrátíte méně - po odečtení případných škod. Jistě jste ve smlouvě uvedl zjevné závady, případně závady, které jsou Vám známy.
Svědka, který by uměl smysluplně dosvědčit, že jste něco NEřekl, to si fakt neumím představit :-)
A propos: za kolik jste tu motorku prodal, jestli se můžu zeptat - o jaké případné škodě se tady vůbec bavíme?

no motorka se prodávala za 14000 ve smlouvě je uvedeno že souhlasí s technickým stavem atd každopádně motor už byl před smrtí to ale taky věděl jenže investice do motoru je minámálně 5000 a zvhledem k tomu že klesla cena motorek tak jí prodám něco kolem osmi tisíc tudíž pro mně 11000 chápu sice že soudní výlohy sou dost veliké ale přeci jenom když se z nikim na ničem dohodnu tak by se to mnělo dodržet o to mi hlavně de oponuje snad všim čim může a vymějšlí nesmyslé věci dneska sem se dozvěděl že mám povinost na něj motorku převíst což nechápu když ve smlouvě stojí bez tp

Co to je, prodal bez TP? Prodal bez TP proto, že se TP ztratil, nebo že je stroj vyřazen z registru? Pořád nevíme to základní: je opravdu motorka evidovaná, nebo ne? Jestli je vyřazena z registru a nesplňuje podmínky pro veteránskou testaci, tak je to jen hromada součástek. Nelze uvést do provozu. Jestli je v registru a ne zrovna na Vás, tak to jste měl kupci říct a v tom případě by byl prodej problematický. Výraz "vozidlo bez TP" není vůbec jasný - neříká, co tedy s doopravdy TP je - vyřazen, ztracen,... od toho se pak odvíjejí jen další problémy, třeba nezplacené pojistné za bůhvíjak dlouhou dobu.

kupoval sem to již dřív bez tp stim že sem věděl akorát to že motorka je papírově zrušená nebo psaná na nikoho to nevěděl ani člověk co mi to prodával po nějaké době sem jí prostě prodal stim že sem kupujícímu sdělil že motorka není kradená není vedena v evidenci PCČR ale to jeslti byla na nikoho psaná nebo byla zrušená vám nikdo neřekne nevím jak on to zjistil může taky jenom lhát každopádně sem mu to sdělil jak to je a on stim souhlasil tudíž mi ted jeho postup značně vadí jak kdybych prodal nefunkční věc a on se semnou pak soudil že je opravdu nefukční zkoušel sem ještě ověřit informace od člověka co jsem to kupoval a následně od obecní úřadu kde má daný člověk na kterého je motorka psaná trvalé bydliště ale nic jsem se nedozvěděl

Pro 14 šprdlíků se soudit nebude. Taková prkotina se dá vyřešit mimosoudně, soudce by Vám to i nejspíš sám nabídnul. Ale co to je zase za informaci

od obecní úřadu kde má daný člověk na kterého je motorka psaná trvalé bydliště

? Jak jste na to přišel, že je motorka na kohosi psaná?

Dobrý den, ono to může být i tak, že kupec koupil motocykl právě proto , že od Vás dostal informaci, že je vyřazen z registru. Motocykl zpojízdnil a chtěl na něj vystait veteránské doklady a SPZ. Komise co posuzuje stav motocyklu a jeho originalitu před vystavením veteránských papírů musí prověřit podle čísel rámu a motoru na registru vozidel, zda je opravdu vyřazen. A zřejmě asi komise zjistila, že motocykl není trvale odhlášen a odmítla vystavit veteránské papíry. A on má doma místo stroje, se kterým chtěl jezdit na srazy veteránů pouze drahé těžítko, což jistě nepotěší. Ono lze myslím vystavit veteránské papíry i na vozido vedené v evienci ,ale to musí žádat člověk zapsaný v TP. Takže asi by bylo nejlepší společnými silami vypátrat toho, kdo je zapsán v TP..............

tak to sem mu nijak nesliboval on sám říkal že by byl rád kdyby to nikde papíry mnělo že by si je dohledal a vyřešil by přepis jistě chápu že je to pro něj třeba zklamáním pokad to chtěl dát na veterány každopádně za to já nemohu a byl stim před prodejem seznámen že to papíry možná kde si má anebo je to zrušeno sám sem to nevěděl každopádně se mi už daný člověk naštěstí neozívá takže už to nijak vyřešil nebo se na to vykašlal

Shrnu to správně? :
1)koupil jste moto od neznámého a bez smlouvy i bez dokladů. (mohlo pocházet z trestné činnosti, na to jste nemyslel?)
2) prodal jste jej také bez dokladů a potvrdil to písemnou smlouvou :!:
3) po opravě/renovaci (motorka může dnes mít i několikanásobně vyšší cenu) chce současný "držitel/majitel?" motorku "opapírovat", aby ji mohl užívat, ale brání mu v tom to, že už registrovaná je (to zjistila testovací komise HV v registru vozidel)
4) jemu hrozí, že pokud registrovaný majitel registrované motorky prohlásí, že je a vždy byla jeho, že ji chce zpátky, o motorku právem přijde a navíc bude mít těžkosti
5) Vám hrozí těžkosti a vyrovnání veškerých nákladů (renovace, testování, úřadování, soud ...)
6) Pokud registrovaný majitel již nežije, je nutné znovu otevřít dědické řízení - tedy dtto.ad.5) + dědictví...
7) jako ne nepodstatnou, vidím i zmínku o Zákonném pojištění vozidel
:>:
Na Vašem místě bych byl velice aktivní v řešení toho problému smírnou cestou, nebo dost hořce zapláčete :-/

Pokud máte v.č. motoru, rámu a typ motorky ve smlouvě, navštivte osobně registr vozidel, vysvětlete jim situaci a požádejte o výdej dat z registru vozidel (projevte "právní zájem"). Pravděpodobně Vám nesdělí jméno a adresu majitele, ale dozvíte se, zda je vozidlo v registru a možná Vám i řeknou, které registrační místo jej eviduje, zda je v depozitu, v pátrání... Pak pátrejte dál, dokud nenaleznete skutečného majitele motorky. S ním se pokuste dohodnout, protože nevíte, zda ji prodal, zahodil, nebo mu ji ukradli... Ano, je to složité a nepříjemné, ale tím "ZAPLATÍTE" za chybnou písemnou smlouvu o prodeji rozhodně méně, než u soudu. 3-[

zkusím to shrnou shrnuté..

1)koupil jste moto od kohokoliv.. určitě na smlouvu, jinak je to krádež, i bez dokladů, to je naprosno právně možné. (mohlo pocházet z trestné činnosti, to může pocházet kdykoliv)

4) jemu hrozí, že pokud registrovaný majitel registrované motorky prohlásí, že je a vždy byla jeho, že ji chce zpátky, o motorku právem přijde a navíc bude mít těžkosti. Toto je určitě nesmysl, páč se doloží, že jí prodal dle občanského zákoníku.

5) Vám hrozí těžkosti a vyrovnání veškerých nákladů (renovace, testování, úřadování, soud ...)
toto bych nikdy netvrdil, páč nevím co porušil. Naprosto nesouhlasím s tímto tvrzením..

6) Pokud registrovaný majitel již nežije, je nutné znovu otevřít dědické řízení - tedy dtto.ad.5) + dědictví...to by bylo ale potřeba, kdyby kupec chtěl dát vozidlo do provozu, ale to by se muselo zjistit, zdali nebylo již vyřazeno z evidence. Nic takového se neví.

7) jako ne nepodstatnou, vidím i zmínku o Zákonném pojištění vozidel.. Co s tímto má co společného zákonné pojištění. Vždyť nekopil vozidlo, neprovozuje ho...proč by měl platit?

:>:
Na Vašem místě bych byl velice aktivní v řešení toho problému smírnou cestou, nebo dost hořce zapláčete :-/

Pokud máte v.č. motoru, rámu a typ motorky ve smlouvě, navštivte osobně registr vozidel, vysvětlete jim situaci a požádejte o výdej dat z registru vozidel (projevte "právní zájem"). Pravděpodobně Vám nesdělí jméno a adresu majitele, ale dozvíte se, zda je vozidlo v registru a možná Vám i řeknou, které registrační místo jej eviduje, zda je v depozitu, v pátrání... Pak pátrejte dál, dokud nenaleznete skutečného majitele motorky. S ním se pokuste dohodnout, protože nevíte, zda ji prodal, zahodil, nebo mu ji ukradli... Ano, je to složité a nepříjemné, ale tím "ZAPLATÍTE" za chybnou písemnou smlouvu o prodeji rozhodně méně, než u soudu.

Pokud přijde na některou evidenci vozidel, že má jen číslo motoru, či rámu, tak mu určitě nesdělí to co popisujete.

Milane :-/
ad 1) - rozumím písemné sml. Pojud bylo kradené, neprokáže že ji koupil a neukradl, ale to, že prodal, je na papíře...
ad 2) - rozumím registrovaný majitel - není doloženo, jak o ni přišel a pokud je kradená, vysoudí ji zpátky...
ad 7) - minimálně budou chtít věrohodně doložit, zda ji neprovozoval (nález ÚS jinde)

Na základě VIN/v.č., v.č. motoru a typu vozidla mu sdělí, zda je, nebo není v registru, na registru v krajském městě dokonce i Schengen. Další je indivindy...