Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem veterán psaný na neznamou osobu

Dobrý den mněl bych dotaz nedávnou sem prodal motocykl který sem kupoval údajně odhlášen bohužel nový majitel zjistil že tomu tak není a motocykl je furt v evidenci a vyhrožuje soudi nevím jak mám danou situaci řešit protože nemůžu ani nikde zjistit zda má pravdu anebo mně tahá za nos mněl bych v případě soudního sporu nějakou šanci motocykl sem mu prodával bez tp za odpověd moc děkuji

tak to sem mu nijak nesliboval on sám říkal že by byl rád kdyby to nikde papíry mnělo že by si je dohledal a vyřešil by přepis jistě chápu že je to pro něj třeba zklamáním pokad to chtěl dát na veterány každopádně za to já nemohu a byl stim před prodejem seznámen že to papíry možná kde si má anebo je to zrušeno sám sem to nevěděl každopádně se mi už daný člověk naštěstí neozívá takže už to nijak vyřešil nebo se na to vykašlal

Shrnu to správně? :
1)koupil jste moto od neznámého a bez smlouvy i bez dokladů. (mohlo pocházet z trestné činnosti, na to jste nemyslel?)
2) prodal jste jej také bez dokladů a potvrdil to písemnou smlouvou :!:
3) po opravě/renovaci (motorka může dnes mít i několikanásobně vyšší cenu) chce současný "držitel/majitel?" motorku "opapírovat", aby ji mohl užívat, ale brání mu v tom to, že už registrovaná je (to zjistila testovací komise HV v registru vozidel)
4) jemu hrozí, že pokud registrovaný majitel registrované motorky prohlásí, že je a vždy byla jeho, že ji chce zpátky, o motorku právem přijde a navíc bude mít těžkosti
5) Vám hrozí těžkosti a vyrovnání veškerých nákladů (renovace, testování, úřadování, soud ...)
6) Pokud registrovaný majitel již nežije, je nutné znovu otevřít dědické řízení - tedy dtto.ad.5) + dědictví...
7) jako ne nepodstatnou, vidím i zmínku o Zákonném pojištění vozidel
:>:
Na Vašem místě bych byl velice aktivní v řešení toho problému smírnou cestou, nebo dost hořce zapláčete :-/

Pokud máte v.č. motoru, rámu a typ motorky ve smlouvě, navštivte osobně registr vozidel, vysvětlete jim situaci a požádejte o výdej dat z registru vozidel (projevte "právní zájem"). Pravděpodobně Vám nesdělí jméno a adresu majitele, ale dozvíte se, zda je vozidlo v registru a možná Vám i řeknou, které registrační místo jej eviduje, zda je v depozitu, v pátrání... Pak pátrejte dál, dokud nenaleznete skutečného majitele motorky. S ním se pokuste dohodnout, protože nevíte, zda ji prodal, zahodil, nebo mu ji ukradli... Ano, je to složité a nepříjemné, ale tím "ZAPLATÍTE" za chybnou písemnou smlouvu o prodeji rozhodně méně, než u soudu. 3-[

zkusím to shrnou shrnuté..

1)koupil jste moto od kohokoliv.. určitě na smlouvu, jinak je to krádež, i bez dokladů, to je naprosno právně možné. (mohlo pocházet z trestné činnosti, to může pocházet kdykoliv)

4) jemu hrozí, že pokud registrovaný majitel registrované motorky prohlásí, že je a vždy byla jeho, že ji chce zpátky, o motorku právem přijde a navíc bude mít těžkosti. Toto je určitě nesmysl, páč se doloží, že jí prodal dle občanského zákoníku.

5) Vám hrozí těžkosti a vyrovnání veškerých nákladů (renovace, testování, úřadování, soud ...)
toto bych nikdy netvrdil, páč nevím co porušil. Naprosto nesouhlasím s tímto tvrzením..

6) Pokud registrovaný majitel již nežije, je nutné znovu otevřít dědické řízení - tedy dtto.ad.5) + dědictví...to by bylo ale potřeba, kdyby kupec chtěl dát vozidlo do provozu, ale to by se muselo zjistit, zdali nebylo již vyřazeno z evidence. Nic takového se neví.

7) jako ne nepodstatnou, vidím i zmínku o Zákonném pojištění vozidel.. Co s tímto má co společného zákonné pojištění. Vždyť nekopil vozidlo, neprovozuje ho...proč by měl platit?

:>:
Na Vašem místě bych byl velice aktivní v řešení toho problému smírnou cestou, nebo dost hořce zapláčete :-/

Pokud máte v.č. motoru, rámu a typ motorky ve smlouvě, navštivte osobně registr vozidel, vysvětlete jim situaci a požádejte o výdej dat z registru vozidel (projevte "právní zájem"). Pravděpodobně Vám nesdělí jméno a adresu majitele, ale dozvíte se, zda je vozidlo v registru a možná Vám i řeknou, které registrační místo jej eviduje, zda je v depozitu, v pátrání... Pak pátrejte dál, dokud nenaleznete skutečného majitele motorky. S ním se pokuste dohodnout, protože nevíte, zda ji prodal, zahodil, nebo mu ji ukradli... Ano, je to složité a nepříjemné, ale tím "ZAPLATÍTE" za chybnou písemnou smlouvu o prodeji rozhodně méně, než u soudu.

Pokud přijde na některou evidenci vozidel, že má jen číslo motoru, či rámu, tak mu určitě nesdělí to co popisujete.

Milane :-/
ad 1) - rozumím písemné sml. Pojud bylo kradené, neprokáže že ji koupil a neukradl, ale to, že prodal, je na papíře...
ad 2) - rozumím registrovaný majitel - není doloženo, jak o ni přišel a pokud je kradená, vysoudí ji zpátky...
ad 7) - minimálně budou chtít věrohodně doložit, zda ji neprovozoval (nález ÚS jinde)

Na základě VIN/v.č., v.č. motoru a typu vozidla mu sdělí, zda je, nebo není v registru, na registru v krajském městě dokonce i Schengen. Další je indivindy...