Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepojízdné auto na placeném parkovišti

Dobrý den,
ve středu mi přestalo jet auto, ručně jsme ho odtáhli na vedlejší parkoviště, ale to je placené, bohužel se mi ještě nepovedlo dojednat nějaký odtah ( bydlím cca 2 hodiny autem od místa kde se mi auto porouchalo). Může tam to auto být nějakou chvíli odstavené bez toho aniž bych to parkoviště platil ? Auto je plně nepojízdné, nedá se ním popojet někam jinam. Předem děkuji za odpověď.

jestli je to placené parkoviště obce stačilo dát na zadní tablo výstražný trojúhelník, nebo sundat kolo pro jistotu, pak máte 30 dní na to ho odstranit.

soukromý provozovatel po Vás tohle bude chtít zaplatit tak jako tak.lepší by bylo nechat auto na veřejný komunikaci a opatřit ho poznávacími znaky jak jsem psal výše a co nejdřív ho odstranit, než se o jeho díly začnou zajímat třeba nepřizpůsobivý.

kamzl, rád se poučím,
"jestli je to placené parkoviště obce stačilo dát na zadní tablo výstražný trojúhelník, nebo sundat kolo pro jistotu, pak máte 30 dní na to ho odstranit."
Rozumím tomu tak, že přijedu na obecní parkoviště, demontuji kolo, nebo dám trojúhelník za okno, a nemusím platit parkovné? Podle jakého předpisu toto je?

Děkuji.

Předpis na to asi není, pravda beru to podle naší obce, jinde to třeba nemají, jinde to mají řešený jinak, nevím.

U nás je tahle věc řešená obecně závaznou vyhláškou, která hlásá mj. že nepojizdná vozidla opatřená RZ nebo SPZ nesmí stát na jednom místě déle jak 30 dní bez vážné příčiny, po uplynutí 30dnů musí majitel vozidlo odstranit na svoje náklady zejména v období plánovaných celoročních termínech údržby obecních pozemků ,nebo oznámit obecnímu úřadu důvody zamezující jeho odstranění.

Nepopsal jsem to přesně, ještě tam jsou odstavce o vozidlech, vracích bez SPZ, jo aby jsme se dostali k parkovnému za tyhle vozidla je tam jen že Částka za zábor veřejného prostranství bude úměrná době po které ho vozidlo zabíralo.

No, takže ale nesmysl. Placené parkoviště není veřejnou komunikací, ani veřejné prostranství. Placené parkoviště je obvykle soukromý pozemek a parkování na něm je zpoplatněno. Lhostejno, zda to vlastní Franta Vosáhlo nebo obec.
Také není podstatné, jestli tam odstavené vozidlo má nebo nemá za oknem trojúhelník nebo zda má odmontované kolo.
Také zaměňuješ pojmy s dojmy. Poplatek za zábor veřejného prostranství je něco úplně jiného (a svou výší obvykle diametrálně odlišného), než parkovné na placeném parkovišti.
Už to prosímtě nehul, nebo sem pak nepiš kraviny.

Bylo by dobré dát sem fotku cedule z toho placeného parkoviště, jak to tam je organizované.
BTW: Nebylo by váš problém možné řešit nějak jinak? Třeba spojit se s vaší pojišťovnou, jestli pro takové případy nemá asistenční službu? Pokud je na tom parkovišti nějaká mastná sazba, tak by se vám to parkovné mohlo prodražit. Případně pokud by majitel toho parkoviště zjistil, že tam má auto co nemá zaplacené parkovné, tak by ho mohl nechat odtáhnout na odstavné parkoviště a to byste se taky mohl pěkně prohnout.

Hledal jsem něco jiného, narazil jsem na tenhle dotaz, tak ho exhumuji, kdyby se moje zkušenost někomu hodila:
Nedávno mi přestalo fungovat auto. Pravda, na placeném parkovišti to nebylo, ale bylo už dost pozdě a mně se nechtělo nechávat ho tam přes noc. Tak jsem zavolal na asistenční číslo mé pojišťovny, poslali mi odtah a nechali mne odtáhnout před dům co bydlím. A platila to pojišťovna. Pro informaci - ten odtahovák to spočítal na 2km odtahu, 2km jel prázdný, cca 1900Kč. Pak jsem se díval na pojišťovací lejstra, bylo tam uvedeno, že pojišťovna platí odtah do 2500Kč.