Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodávat na eshopu použité zboží, co mám doma už dlouho

Dobrý den,
chtěl bych založit eshop s použitým zbožím, co se mi válí doma už nějakou dobu.
Řekněme třeba, že sbírám starší jeté bicykly a jejich součásti (to jsem si vymyslel, ale je to podobné) a te´d bych je na eshopu chtěl prodávat.
Získám živnostenský list, nastartuju eshop, to ještě vím, ale mě zajímá účetnictví - jak můžu prodávat něco od čeho nemám účtenku, že jsem to koupil? Jak to mám vykazovat?

Doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně.

na co účtenky?

jsi/budeš podnikatel, klidně si prodávej šlapky od trakaře po 30eurech, je to tvoje volba jakou cenu si zvolíš a budeš konkurovat jiným v oboru

Účet nebo fakturu si pak vystav ty na to a za co potřebuješ, jestli tě o to zákazník požádá. Myslíš že co kupuješ na E - shopech a jinde že ti to prodají za stejnou cenu co koupili(vyrobili) oni?

Přiznávám, že jsem naprostý laik, proto se ptám hloupě.
Je mi jasné, že levně nakoupím a draho prodám a to co je rozdíl, je zisk. Ale pokud to nenakoupím pak nevím, jestli musím nějak prokazovat, zda a jak jsem to získal (třeba jsem to mohl ukrást)