Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodávat na eshopu použité zboží, co mám doma už dlouho

Dobrý den,
chtěl bych založit eshop s použitým zbožím, co se mi válí doma už nějakou dobu.
Řekněme třeba, že sbírám starší jeté bicykly a jejich součásti (to jsem si vymyslel, ale je to podobné) a te´d bych je na eshopu chtěl prodávat.
Získám živnostenský list, nastartuju eshop, to ještě vím, ale mě zajímá účetnictví - jak můžu prodávat něco od čeho nemám účtenku, že jsem to koupil? Jak to mám vykazovat?

Doufám, že jsem to vysvětlil srozumitelně.

Přiznávám, že jsem naprostý laik, proto se ptám hloupě.
Je mi jasné, že levně nakoupím a draho prodám a to co je rozdíl, je zisk. Ale pokud to nenakoupím pak nevím, jestli musím nějak prokazovat, zda a jak jsem to získal (třeba jsem to mohl ukrást)