Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej hudby na internetu po dohodě s interpretem

Dobrý den,

rád bych na internetu nabízel hudbu k poslechu nebo stažení za poplatek. Je mi jasné, že pro podobnou činnost musím mj. mít i povolení nebo souhlas. Rád bych se ale vyhnul kolektivním správcům. Proto se chci zeptat, jestli je možné, abych prodával skladby jen určitých interpretů po dohodě s nimi nebo zastupující společností?

Děkuji předem za odpoveď.

to je pravda i kdyby mel tisice plnych moci k tomu ze to muze prodavat(reprodukovat) na netu od autora OSA se postara o to ze poplatky jim budou nevyhnutelne.

Staci ty jejich vymluvy ze nekdo nekdy uz za podobnou melodii plati, nehlede na mozne poskozeni dobreho jmena nejenom toho ci onoho interpreta a pod.

Žiaden zakon neprikazuje interpretovi,aby sa musel nechat spravovat nejakou agenturou a bol povinny živit x roznych parazitov,to je vylučne problem samotneho interpreta,s kym sa da dohromady,to nieje problem zakona,to je problem toho,že zakon umožnuje kvoli pohodlnosti a zjednodušenia života interpretov to,že všetko za nich riadi niekto iny a finančne sa na tom svojim sposobom priživuje,resp. vytvara nejaky v podstate zbytočny medzičlanok,ktory na tom zaraba,tak to funguje všade....vyrobca-velkonakupca-velkopredajca-velkos klad-maloobchodnik+expedicia/preprava v každom medzičlanku a až nakoniec je koncovy konzument,ktory v cene zaplati všetkych,ale žiadny zakon neprikazuje,že tvorca/vyrobca nesmie predavat produkt priamo koncovemu zakaznikovi,len umožnuje existenciu medzičlankov,ktore často zjednodušuju život prvotnemu vyrobcovi/tvorcovi,on vytvori/vyrobi a o zbytok sa postaraju ini,mnohym to vyhovuje......

No, OSA je státem uznaná mafie, která aplikuje presumci viny. Protože z každého nosiče (cd,hdd,flash) i třeba tiskárny se odvádí poplatek ose, protože to může sloužit k šíření obsahu umělců, které osa zastupuje. A můžeš klidně zkusit žádat o navrácení v případě, že si tam nahraješ vlastní fotky. Další věcí je, že osa je totálně netransparentní, nikdo neví, kolik peněz pro kolik umělců přerozděluje a kolik si z toho nechává a klíčem k přerozdělování není návštěvnost, nebo poslouchatelnost, ale výhradně počet prodaných nosičů.

tak tady nejde o nejake spravovaci agentury, jde tu o to ze za to ze zaplatis OSE ta hlida to ze ten onen song se nebude(nemel by) sirit jak morova rana v minlosti a jsou tak precizni ze jim staci par akordu a uz po tom jsou shopny tvrde jit.

me treba by se taky osobne nelibilo jako se to stava porad ze se obevuji remaky pisnicek a mixy apod a ja bych na tom mel tratit a hadam ze ani tomu pro ktereho tu hudbu chces prodavat.