Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Plná moc u přepisu auta

Zdravím,
stěhuju se do UK a už nemám čas tady prodat auto. Nechám to tedy na tchánovi, který se rozhodl, že to auto ode mne koupí a buď si ho nechá, nebo ho prodá. Aby se nemuselo přepisovat dvakrát, kdyby ho prodával dál, chci mu vypsat plnou moc. Je potřeba, aby tam byl podepsán i on? Mluvil jsem jen po telefonu s kamarádem notářem, ten mi řekl, že zmocněnec na plné moci nemusí mít podpis. Když ale stáhnu jakýkoliv vzor, všude je i podpis zmocněnce. Nevím, jak bych to potom řešil z UK a ještě víc nevím, kdy se mi dva potkáme na úřadě/u notáře. Díky předem.

Plnomocenstvo je jednostranný právny úkon. V každom prípade tvoj v.r. podpis si daj u kompetentnej osoby spolu s verifikovaním totožnosti identifikačnej karty (Obč.preukazu) na písomnom plnomocenstve overiť. Dvojmo.

Lacnejšie tento úkon vyjde na obecnom úrade alebo miestnom úrade štátneho občana republiky ČR než u parazitov notárov.

Zdravím Milan, nechce sa mi veriť, že v prípade plnomocenstva nastala zmena v zákone. Občanské právo v platnom znení je po ústave procesne nadradené ustanovenie nad tebou spomenutou vykonávacou vyhláškou.

Hoď sem link na konkrétnu a predmetnú vetu v zákone "o nutnosti komparovaní podpisov "tretej osoby" na plnomocenstve". Ak existuje, predstavuje rozpor v zákone, čo spadá pod rozhodnutie ústavného súdu.

nuda, třeba jsem to špatně napsal, ale při přepisu musí být obě strany, nebo zmocnění ověřené..

zákon 56/2001 (s platností od 1.1.2015) §8, odstavec 6

(6) Prokazuje-li se zmocnění k zastoupení při podání žádosti o zápis změny vlastníka silničního vozidla podle odstavce 1 písm. a) písemnou plnou mocí, musí být plná moc opatřena úředně ověřeným podpisem nebo uznávaným elektronickým podpisem zmocnitele
Ještě upozorním, že se jedná o stav od 1.1.2015