Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem volno po směně

Dobrý den, pracuji na DPP a mám mít noční směnu (17h - 5h) s tím, že ten den kdy mi končí směna mám být v 8h na poradě a nějakém programu, který bude tak nejmíň do 14 hod. a následující den mám denní směnu (5h - 17h)

mohu se zeptat jestli mám nárokovat volno na tu poradu, protože se ani nevyspím, a když spočítám čistý čas mezi tou směnou a poradou tak to vychází na necelé 2 hodiny (zbytek je dojíždění).

On mi řekl, že tam musím být a basta.... ale mít jen 3 hodiny volno po noční.... Dočetl jsem se, že mezi noční směnou musí být volno 12 hodin, a ve vyjímečných případech 8 s tím, že po další směně bude volno 16 hodin. no a tohle absolutně nevychází.

U DPP tohle neplatí, ale během 24 hodin je možné odpracovat maximálně 12 hodin. Takže po 12hodinové směně bys neměl dalších 12 hodin pracovat.
Takže určitě máš právo tam nejít. Je ovšem otázka, jestli ti pak zaměstnavatel bude chtít přidělit další práci.

obvykle platí,že pokial si to záujem organizácie vyžaduje,môže organizácia nariadiť predlženie pracovnéhej zmeny o dalších 8 hodín,výnimka sú len šoféri z povolania,piloti ,u nich sa nesmie takýmto spôsobom pracovný čas predlžiť--bližšie podrobnosti si pozri vo Vašom konkrétnom pracovnom poriadku a kolektívnej zmluve,pokial na vašom pracovisku existuje...

Nárok na volno ze zákona samozřejmě máš. Takže to můžeš zaměstnavateli oznámit a nepřijít. Otázka ovšem je, jak na to bude reagovat. Jsi tam na DPP a může tě vyrazit bez důvodu, kdy se mu zachce. Je to smutný, no.