Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem volno po směně

Dobrý den, pracuji na DPP a mám mít noční směnu (17h - 5h) s tím, že ten den kdy mi končí směna mám být v 8h na poradě a nějakém programu, který bude tak nejmíň do 14 hod. a následující den mám denní směnu (5h - 17h)

mohu se zeptat jestli mám nárokovat volno na tu poradu, protože se ani nevyspím, a když spočítám čistý čas mezi tou směnou a poradou tak to vychází na necelé 2 hodiny (zbytek je dojíždění).

Nárok na volno ze zákona samozřejmě máš. Takže to můžeš zaměstnavateli oznámit a nepřijít. Otázka ovšem je, jak na to bude reagovat. Jsi tam na DPP a může tě vyrazit bez důvodu, kdy se mu zachce. Je to smutný, no.