Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Řízení pod vlivem alkoholu

Dobrý den,
prosím Vás zajímalo by mě, jak je to s řízením pod vlivem alkoholu. Co když mě někdo opije, já pak sednu do auta, policie mě chytne a já nadýchám..Tak jsem byl ve stavu nepříčetnosti, do kterého jsem se neuvedl já, ale někdo jiný, takže nejsem odpovědný za to, že jsem řídil pod vlivem alkoholu, je to tak? :) Děkuji

Proč by museli se mnou jet..?

Dobře, tak uděláme reálnější případ..Budu na diskotéce, někdo mně zřejmě hodí nějakou drogu do pití. Já budu omámen, ale přesto sednu do auta a řídím. Hlídka mě zastaví, zkontroluje, zjistí že jsem pod vlivem drog. Jsem tedy odpovědný za řízení pod vlivem či ne..? Děkuji

Asi tuším, co chcete slyšet, ale to byste musel napsat jinak

Co když mě někdo opije, *** asi myslíte násilím..v pořádku ale pak určitě....

já pak sednu do auta,*****to si sedáte dobrovolně, proč?

když***jsem byl ve stavu nepříčetnosti.... to pak nemůžete řídit, když jste nepříčetný.

Musíte si vymyslet pohádku lépe.
Je jasné, že pokud prokážte, že Vás někdo pod pohrůžkou násilí donutil požít a pak jet, a že jste tomu nijak nemohl bránit, ani přerušit jízdu, tak Vás neodsoudí. Ale to je teorie, prokticky to nedokážete.
Máte ještě humorný dotaz?
Přeji hezký víken.