Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nájem vs. revize karma

Dobrý den Vám všem, s přítelkyní máme sehnaný nájem. V bytě je plynová karma (ohřev vody, topení, plyn). Na danou karmu není vystavená revize ani servisní prohlídka. Majitel chce dát do nájemní smlouvy, že toto budeme mít na starosti my. Mně se to nějak nelíbí... Jak je to ze zákona?? On je majitelem, tak je to jeho povinnost ne? Kde najdu nějakou vyhlášku či něco podobného? Vaše názory? Bojím se, že když tu revizi a servisku zařídím a něco se stane (např. škodná událost) tak abych z toho neměl problém já s přítelkyní. Děkuji za odpovědi a názory. Petr

za povinné revízie plynových zariadení je zodpovedný ten,kto podpísal zmluvu o odbere plynu a zriadení odberného miesta plynu a je u dodavatela plynu vedený ako majitel odberného miesta/plynomeru-obvykle majitel nehnutelnosti,tejto povinnosti sa nemôže nijako zriecť zmluvou o prenájme nehnutelnosti/bytu,domu etc/ inej osobe,alebo nejakým dodatkom k zmluve o prenájme,za povinné revízie a následkov z nich vyplývajúcich,pokial sa na revízie vykašle, bude stále zodpovedný on,nie podnájomník.....jednoducho to neuznajú ani plynári,pokial by sa vyhovoril,že veď som im to prenajal na bývanie,tak sa mali o to postarať ,keď tam bývajú,tej zodpovednosti a povinnosti sa nezbaví.....