Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aukro - kupující se ozval po více jak půl roce

Dobrý den.Na konci minulého roku jsem prodal na aukru tablet který byl v záruce.Od kupujícího jsem dostal 2.1.2014 pozitivní komentář.Před pár dny mě ale kontaktoval s tím že tablet nefunguje a reklamaci mu neuznali z důvodu že byla mimo servis měněná základní deska,Já ale vím že jsem žádnou opravu neprováděl.Kupující teď vyhrožuje aukrem a policií.Jak mám teď postupovat?

Ta správa říká jenom to, že k té výměně došlo. Neříká už ale vůbec kdy, ani kdo to dělal. Klidně to mohl udělat i nový majitel, a když se to nepovedlo, tak se snaží zahojit jinde. A nebo kecá servis, protože nechce provádět opravu. To také není zase tak neobvyklé.

No tak mu napiš,že pro Policii máš připravené čestné prohlášení,že jsi žádný zásah do tabletu sám neprováděl ani nezařizoval a že se domníváš,že k němu došlo až po prodeji.Ať zase on dokáže opak.Bude to tvrzení proti tvrzení a vzhledem k ceně tabletu vás s tím asi Policie vyhodí oba.Respektive to sepíšou a za měsíc odloží,že se nepodařilo vypátrat "pachatele".

guldy, ignorácia nespokojného kupcu je cesta do pekla. Si povinný skoncipovať v zmysle platnej legislatívy erudované vyjadrenie k problému veci s opisom udalostí ošetrené paragrafmi v zmysle O.z. a Obch.z, zaslať mu ho poštou s doručenkou DVR, uschovať si podaví lístok a už iba čakať na jeho reakciu prípadne výzvu zo súdu (ak k tomu dôjde).