Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nárok na pracovním úřadě

Zdravím, touto cestou se Vás chci zeptat na věc kterou mě dneska položil můj kamarád.

Má právo na jakoukoliv peněžní pomoc?

Má pouze základní školu (všech 9 let)
18 let bylo
Nebydlí s rodiči ale sestrou na kterou je napsaná smlouva (bytu a dalších věcí)
Je na pracovním úřadě více jak 6 měsíců a je "nabrán" do rekvalifikačního kurzu na Montéra.

Vzniká mu nějaká peněžitá pomoc? Pokud ano jde přesně ji má řešit?

Ta částka sedí. Na podporu v nezaměstnanosti nemá nárok, nemá odpracováno alespoň 12 měsíců za poslední dva roky. Ale pokud se nebude vyhýbat krátkodobým pracem, které mu zajistí úřad práce, bude se pokoušet praci najít nebo bude na rekvalifikaci, nevidím nikde žádnou podmínku k vyplácení pomoci v hmotné nouzi nebo příspěvku na bydlení (ono jedno s druhým souvisí).

Hezky všechno popsané jsem našel tady (i když se dá pohrabat i na ministerském webu) - ty reklamy na půjčky nezaměstnaným ale bude lepší ignorovat.

Prispevek na zivobyti se vyplaci neomezene, musi splnit podminky jako jest bydleni na OÚ, registrovany na UP - ktery mu tu praci mimochodem hleda a kdyz ji najd musi ji prijmout nebo o to prijde - nesmi nic vlastnit a byt s nekym v domactnosti(Pribuzny a rodice mit muze)

ta hmotna nouze je neco jineho to je okamzita davka kterou ti socka da po dokazani toho ze ji potrebujes, necekas na ni daj ti ji hned z pokladny a je ruzne vysoka ale samozrejme omezena dodanymi skutecnostmi a posudkem te ci one pracovnice socky.Je ale nutnost byt taky v evidenci UP.

jak jsem psal Bedne.

Nic nedostane, pokud bude mit trvaly bydliste u sestry ma smulu.Musi se jit registrovat na UP a zaridit si trvaly pobyt na OÚ.

Pak ma narok na ten prispevek na zivobyti ale musi si aktivne hledat praci a davat o tom raporty ÚP a chodit na sjednane schuzky na socialku a informovat je o situaci.

Nejaky prispevky na bydleni ci neco obdobneho nepada v uvahu.

Jestli je nabran na tu rekvalifikaci ma tam narok na nejakou kacku i vtakovy situaci jaky je.Ale kolik to je to ti nereknu a je dobry se zeptat primo na ÚP aby tam nebyla nejaka spoluucast a jestli ne tak to urcite dochodit, jinak bude vsechno vracet.

Nic nedostane, pokud bude mit trvaly bydliste u sestry ma smulu.Musi se jit registrovat na UP a zaridit si trvaly pobyt na OÚ.

Nesmysl. Zaprvé úřad nezajímá, kde má trvalé bydliště, ale kde bydlí. A zadruhé sestra k němu nemá vyživovací povinnost, takže u ní může bydlet, na případný nárok na příspěvek na živobytí to nemá vliv.

nic prit se o tom nebudu mel jsem to same akorat jsem nebydlel u sestry ale u znameho.tudiz taky zadny vztah.

Ac bez penez a zamestnani - vyslovene s holou prdeli, pokud jsem chtel neco od socky musel jsem jit prvne bydlet na OÚ a registrovat se na ÚP, pak jsem narok na 2200.-