Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nárok na pracovním úřadě

Zdravím, touto cestou se Vás chci zeptat na věc kterou mě dneska položil můj kamarád.

Má právo na jakoukoliv peněžní pomoc?

Má pouze základní školu (všech 9 let)
18 let bylo
Nebydlí s rodiči ale sestrou na kterou je napsaná smlouva (bytu a dalších věcí)
Je na pracovním úřadě více jak 6 měsíců a je "nabrán" do rekvalifikačního kurzu na Montéra.

Vzniká mu nějaká peněžitá pomoc? Pokud ano jde přesně ji má řešit?

jak jsem psal Bedne.

Nic nedostane, pokud bude mit trvaly bydliste u sestry ma smulu.Musi se jit registrovat na UP a zaridit si trvaly pobyt na OÚ.

Pak ma narok na ten prispevek na zivobyti ale musi si aktivne hledat praci a davat o tom raporty ÚP a chodit na sjednane schuzky na socialku a informovat je o situaci.

Nejaky prispevky na bydleni ci neco obdobneho nepada v uvahu.

Jestli je nabran na tu rekvalifikaci ma tam narok na nejakou kacku i vtakovy situaci jaky je.Ale kolik to je to ti nereknu a je dobry se zeptat primo na ÚP aby tam nebyla nejaka spoluucast a jestli ne tak to urcite dochodit, jinak bude vsechno vracet.

Nic nedostane, pokud bude mit trvaly bydliste u sestry ma smulu.Musi se jit registrovat na UP a zaridit si trvaly pobyt na OÚ.

Nesmysl. Zaprvé úřad nezajímá, kde má trvalé bydliště, ale kde bydlí. A zadruhé sestra k němu nemá vyživovací povinnost, takže u ní může bydlet, na případný nárok na příspěvek na živobytí to nemá vliv.