Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem správní řízení - bránění ve výjezdu

Dobrý den,
včera jsem byl vyzván policií,abych odjel vozidlem, že bráním ve výjezdu dalšímu vozidlu - závěrem incidentu dle policie bude správní řízení o přestupku

- stál jsem na soukromém pozemku mimo pozemní komunikaci
- bránil jsem odjezdu vlastním vozidlem dalšímu vlastnímu vozidlu člověku, který na základě smlouvy s další osobou toto vozidlo neoprávněnně užívá - je již delší dobu v šetření
- chtěl jsem jen klíče a doklady od vozidla nic víc
- vozidlo nakonec odjelo aniž bych já uhnul, stál jsem za ním, tedy jízdou vpřed

Ptám se tedy proč bych měl být řešen ve správním řízení, když bráním svůj majetek proti dalšímu neoprávněnému nakládání ?
Jakým způsobem jsem bránil výjezdu, když auto odjelo ?
Proč se policie zabývá situací na soukromém pozemku ?
Mám volat vždy policii třeba u supermarketu, když chci couvat a ne jet vpřed, pokud se někdo postaví za mě na parkovišti ?

Není důležité, zdali je to soukromý pozemek, alezdali je veřejně přístupný. Je spoustu pozemků soukromých, avšak veřejně přístupných. Třeba Vámi zmiňovaný supermarket je taky soukromý...

"bránil jsem odjezdu vlastním vozidlem dalšímu vlastnímu vozidlu člověku"***zde se přiznáváte k přestupku..
"Jakým způsobem jsem bránil výjezdu, když auto odjelo ?"***to nelze sdělit, pokud nejsou podrobnosti..
"Proč se policie zabývá situací na soukromém pozemku ?"***protože jí o to někdo požádal..

AAsi jsme Vás nepotěšil, ale do správního řízení si vezměe někoho, kdo tomu rozumí, jinak klidně prohrajete..

Zákon o obcích definuje veřejné prostranství, zcela běžně tam jsou soukromé specifické pozemky jako chodníky, travnaté pozemky. Využití se reguluje městskou vyhláškou.
Městapo velmi často aplikuje číslo zákona 361 o pozemních komunikacích taky na místa, která komunikací nejsou a lze to správní řízení jednoduše ukončit bez trestu. Proto je důležité vědět v oznámení jaké čísla zákonů a paragrafy se tam objevují.