Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Cizí" peníze na účtu

Dobrý den,

když mi někdo pošle na účet peníze jen tak bezdůvodně s tím tedy, že je opravdu chce poslat mně a řekne ať si je nechám.

Mám mu je vrátit pro případ, že by mě chtěl později udat za nedovolené obohacování.

Nebo se nemusím ničeho bát a smím si je nechat.

Děkuji Michal P.

Dam ti moje cislo uctu a penize mi preposli, nech si 6Kc na rezii.;-)

Me se to stalo jednou ale s tim rozdilem(duvodem), ze to bylo od pribuznych a penize mi poslali k narozenimam.

Byt tebou bral bych to taky tak a nepremyslel bych co za tim je.

Kdyby mela babicka koule byl by z ni bezva deda.

Objevily se ti na účtu peníze, o kterých nevíš za co a od koho jsou? Vrať je.
Stalo se mi to jednou, přišlo mi od nějaké ženské asi 6450,- Kč, nejspíš to bylo za něco koupené na aukru, nebo nevím. Vrátil jsem je, do zprávy pro příjemce jsem napsal, že mi ty peníze nepatří. Paní mi poslala 200,- Kč a ve zprávě bylo, že děkuje a ty dvě kila že mám na kafe.

Jednou se mi objevilo na účtu x tisíc Kč vkladem. Jako vzorný občan pamětliv zákonných ustanovení jsem ihned volal do spořitelny, že se asi jedná o omyl.
Po peripetiích (podrobnosti si už nepamatuji) vyšlo najevo, že peníze vložil můj bývalý kamarád, který mi dluží mnohem více, aby tím aspoň část umořil. S něčím takovým jsem opravdu už tehdy nepočítal:-D.
Tato situace se bohužel už neopakovala :-(.

U velkých částek je problém, že se ti finančák může podívat na daňové přiznání a bokem se mrkne kolik ti za rok přistálo peněz na účtu.
Legalizace výnosů z trestné činnosti. To zase policie by u tebe zaklepala nebo ti rovnou vykopla dveře, záleží kolik a jak často by toho chodilo. Je dnes na webu dost pokoutného zaměstnání s podmíněným jednorázovým přeposlání velkých částek z českých normální nepodezřelých účtů do zahraničí.
Je lepší to poslat zpět nebo to řešit se svoji bankou, má na to útvar, který tě toho problému zbaví.

Jde o to, kdo a proč ti je poslal a o jakou částku jde. Že ti někdo něco řekl v případě nějakého problému není dokazatelné. Já bych tu částku asi vrátil s tím, ať mi ty peníze dárce dá z ručky do ručky (pokud je to někdo s kým se neznáte, vymyslet si třeba, že jsi v takovém postavení, kde musíš každý příjem peněz zdůvodnit).
Je to hypotetický problém nebo se ti to stalo? Vzpomínám si na případ, kdy někomu přistála na kontě nečekaná částka, on ji rozfofroval, odesilatel pak zjistil, že se zmýlil a toho šmudlu vláčel po soudech.

furt se tu bavite o variantach ze to je nelegalni a ze mu je nekdo poslal omylem. V dotazu je to jasne napsany,

když mi někdo pošle na účet peníze jen tak bezdůvodně s tím tedy, že je opravdu chce poslat mně a řekne ať si je nechám.

on to ten clovek vedel ze mu to chce poslat a jestli byl cizi je fuk, nekde snad na nej cislo uctu sebrat musel, nekdo mu ho musel dat a jestli uz mu to posila na dobry slovo nebo ne je jedno.

Ja sem mu nabidnul at ty prachy posle me, neozyva se, tak ja je nechci at si za ne koupi treba dovolenou nebo je hodi do kose.

Omlouvám se za nereagování ale čekal jsem zda mi ty peníze opravdu přijdou - přišly.

Věc se má takhle. Toho člověka osobně znám. Půjčil jsem mu 20 000 na smlouvu bez úroků.

Ovšem půjčku nezaplatil včas. Peníze jsem viděl až po půl roce po datu splatnosti.

Nyní jako omluvu poslal dalších 20 000 - na tuhle částku se darovací daň nevztahuje.

U převodu je v popisu zpráva "úrok za půjčku".

Tak tedy, co myslíte ? :)

nechej to konovi ten ma vetsi hlavu:-D

Ted mu pochlebuj protoze se muze stat jestli jste na to meli papir tak te muze treba prasknout za lichvu.tech 100procent uroku k tomu primo vybizi.

Ne bez srandy bud rad ze je tak "blbej" a jeste si za to priplatil.Tady neni o darovani ani zminka.Penize ti poslal snad svoje, nikde nikomu to neperete ani bili kone nedelate takze

nechej to konovi ten ma vetsi hlavu:-D