Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Cizí" peníze na účtu

Dobrý den,

když mi někdo pošle na účet peníze jen tak bezdůvodně s tím tedy, že je opravdu chce poslat mně a řekne ať si je nechám.

Mám mu je vrátit pro případ, že by mě chtěl později udat za nedovolené obohacování.

Nebo se nemusím ničeho bát a smím si je nechat.

Děkuji Michal P.

Omlouvám se za nereagování ale čekal jsem zda mi ty peníze opravdu přijdou - přišly.

Věc se má takhle. Toho člověka osobně znám. Půjčil jsem mu 20 000 na smlouvu bez úroků.

Ovšem půjčku nezaplatil včas. Peníze jsem viděl až po půl roce po datu splatnosti.

Nyní jako omluvu poslal dalších 20 000 - na tuhle částku se darovací daň nevztahuje.

U převodu je v popisu zpráva "úrok za půjčku".

Tak tedy, co myslíte ? :)

nechej to konovi ten ma vetsi hlavu:-D

Ted mu pochlebuj protoze se muze stat jestli jste na to meli papir tak te muze treba prasknout za lichvu.tech 100procent uroku k tomu primo vybizi.

Ne bez srandy bud rad ze je tak "blbej" a jeste si za to priplatil.Tady neni o darovani ani zminka.Penize ti poslal snad svoje, nikde nikomu to neperete ani bili kone nedelate takze

nechej to konovi ten ma vetsi hlavu:-D