Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odstoupení od kupní smlouvy po 2. reklamaci

Dobrý den.

Je tomu asi rok a půl co mám zakoupen nábytek (kanc. židle), už prošel 2x reklamací, a závada se projevila pořetí. Mám tedy nárok na vrácení peněz, pokud se nemýlím?
Jenže za tu dobu se někde zatoulal manuál k výrobku, četl jsem někde, myslím že přímo v nějakém zákonu, že pro nárokování vrácení peněz musím dodat výrobek s příslušenstvím a přiloženým manuálem. Je nějaká možnost vrátit výrobek bez dokumentace (manuálu)?

Díky. Uznali mi to.
Jen se zeptám ještě na jednu věc.

Pořizovací cena byla 4999,-Kč. Po ztrátě účtenky mi s vysvětlením, že už v databázi nemají tu moji (i když by to podle mě měli uchovávat alespoň 2 roky po dobu záruky) účtenku, vytiskli náhradní od někoho jiného, který kupoval zboží v akci za 50% cenu, čili 2500,-Kč. Na účtenku napsali že byla vytisknutá jako náhradní po ztrátě účtenky, a že mnou zakoupené zboží bylo v jiný den než je na účtence (je tam přesné datum kdy jsem nakupoval).
Takže, musí mi stále vydat plnou částku, tj 4999,-? Protože oni to nebyli schopni vyřešit, tak s tím že zavolají na finanční mě poslali domů že mě budou kontaktovat, a já po předchozích zkušenostech tak nějak počítám, že mi to zamítnou a budou mi chtít dát vážně jen 2500,-Kč. Na čí straně je tedy zákon?

Doklady musí mít uloženy nejméně 3 roky od podání daňového přiznání, které bude podávat příští rok. Pokud je plátce Dph, pak 10 let. Pro reklamaci nemusí nutně být doklad, musíte prodejce přesvědčit, že jste zboží koupil u něj. Stačí čestné prohlášení.
Mimochodem, počet vad stanoví judikatura pro stejné vady na 2 a pro opakované, celkem 3 vady.

Pokud podniká, odevzdává přiznání k dani z příjmu. DPH podle typu plátce (měsíční/kvartální). FÚ má právo kontroly daňových dokladů (DPh), 10 let. Nedaňových 3 roky od odevzdání přiznání daně z příjmu.