Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Do kdy se evidovat na ÚP po ukončení školy po prázninách

Dobrý den chci se zeptat do kdy nejpozději se musím evidovat na úřád práce, abych neplatil zdravotní a sociální pojištění? Ukončil jsem střední školu s maturitou.
Chci tam jít co nejdřív, ale mám nějaký čas v průběhu Září? Nebo musím hned 1.9.? Status studenta mi skončí s koncem prazdnin myslím, ale je přeci nesmysl, aby tam všichni šli v jeden den ne

tady to je snad ono
evidence na ÚP. Pokud tak učiníte do tří pracovních dnů od doby, kdy vám skončily „studentské časy“, budete zaevidováni již ode dne následujícího po vypršení lhůty, dokdy jste byli považováni za studenty. Učiníte-li tak později, budete zaevidováni v den podání žádosti o zprostředkování zaměstnání. Žádost o zprostředkování zaměstnání je nutno podat pouze osobně, zaslání žádosti poštou nebo elektronicky zákon neumožňuje.
Do doby, než se na úřad přihlásíte (není-li to do tří pracovních dnů), se však na vás vztahují stejné povinnosti, jako na osoby bez zdanitelných příjmů (OBZP). Pokud například prodleva mezi odnětím statusu studenta a přihlášením do evidence ÚP činí více než jeden kalendářní měsíc a vy jste mezitím nevykonávali žádné zaměstnání, z něhož by vám bylo odváděno zdravotní pojištění, pak je nutné toto pojištění zaplatit. Bez ohledu na tuto lhůtu je však nutno skutečnost, že jste se stali OBZP, nahlásit své pojišťovně do osmi dnů od vzniku této skutečnosti.

takže to souhlasí díky

Nám bylo ve škole řečeno od pracovnic UP, které byli u nás na škole, aby zodpověděli otázky studentům. Že se dá zapsat kdykoli v září dokonce nám to i doporučovali se zapsat až v průběhu září, že nejsou takové fronty. Taky mě to teď čeká. A doufám, že to tak opravdu bude. Pracoval jsem o prázdninách až do teď na Dohodu o provedení práce. Ale zaměstnavatel nějak nechtěl dát žádnou smlouvu a já dostával peníze každý den takže jsem pracoval "na černo" :/. Snažím se teď najít normální práci na HPP, ale nedaří se. V pondělí jdu na pracák a uvidím co mi řeknou.

Stačí se zaregistrovat 30. září dopoledne,
v úterý odpoledne nejsou úřední hodiny.

Stát za Vás bude hradit jenom zdravotní pojištění,
sociální pojištění za Vás nebude hradit nikdo.
Sociální pojištění je povinné jen pro zaměstnance a OSVČ.

Práce s DPP není prací na černo.