Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Do kdy se evidovat na ÚP po ukončení školy po prázninách

Dobrý den chci se zeptat do kdy nejpozději se musím evidovat na úřád práce, abych neplatil zdravotní a sociální pojištění? Ukončil jsem střední školu s maturitou.
Chci tam jít co nejdřív, ale mám nějaký čas v průběhu Září? Nebo musím hned 1.9.? Status studenta mi skončí s koncem prazdnin myslím, ale je přeci nesmysl, aby tam všichni šli v jeden den ne

Nám bylo ve škole řečeno od pracovnic UP, které byli u nás na škole, aby zodpověděli otázky studentům. Že se dá zapsat kdykoli v září dokonce nám to i doporučovali se zapsat až v průběhu září, že nejsou takové fronty. Taky mě to teď čeká. A doufám, že to tak opravdu bude. Pracoval jsem o prázdninách až do teď na Dohodu o provedení práce. Ale zaměstnavatel nějak nechtěl dát žádnou smlouvu a já dostával peníze každý den takže jsem pracoval "na černo" :/. Snažím se teď najít normální práci na HPP, ale nedaří se. V pondělí jdu na pracák a uvidím co mi řeknou.

Stačí se zaregistrovat 30. září dopoledne,
v úterý odpoledne nejsou úřední hodiny.

Stát za Vás bude hradit jenom zdravotní pojištění,
sociální pojištění za Vás nebude hradit nikdo.
Sociální pojištění je povinné jen pro zaměstnance a OSVČ.

Práce s DPP není prací na černo.