Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dotaz pošta a doručení expres zásilky

Dobrý den,
před šesti dny jsem posílal velice důležitý dopis expresně přes poštu, na vzdálenost asi 60 ti kilometrů. Platil jsem kolem 130 za pouhý dopis a doručení má být do druhého dne 14:00. Dopis byl doručen až dnes, tedy po pěti dnech v 9:30. Můžu se zeptat, co s tím mohu dělat? Nějaká stížnost, nebo nějaká pokuta, vrácení peněz nebo něco takového? Děkuji za odpověď, moc se v těchto věcech nevyznám

Nejprve si přes Sledování zásilek ověřte, že to Pošta nedoručila včas.
V případě, že nedodrželi slíbený termín, službu reklamujte - s podacím lístkem na pobočce pošty. Bude-li reklamace důvodná, vrátí vám cenu zaplacenou za službu.
Více viz: http://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282441/os tatni_sluzby.pdf (nebo kolega Dale Cooper).
Mimochodem: nepíšete název služby, kterou jste využil, předpokládám tedy EMS :?:

Vše již bylo řečeno. Jen se nevrací cena za celou službu, nýbrž rozdíl mezi obyč dopisem a EMS. Myslím si o tom své, ale já ty podmínky nevymýšlel...:-/ Pokud to fakt pomrvila pošta, tak by se IMHO měla vracet celá cena.
Jestli tazatel chce a pošle mi do PM číslo té zásilky, mrknu se v práci do podrobnějšího sledování a napíšu, v čem mohl být problém. Těch možností je mraky...
Cena kolem 130,- Kč vypadá na EMS. Ze zkušenosti mohu říci, že tohle se fakt málokdy podělá, zašantročí, opozdí a podobně.
Nebo to číslo může dát sem, nic konkrétního jako např. odesílatele, adresáta a podobně z toho veřejně zjistit nejde.

výše řečeno.
nechal jsem si nedávno taky posílat akutní balíček přes ČP.slíbené doručení do následujícího dne.

díky tý jejich aplikaci jsem zjistil ze se zásilka válí pátý den nekde v Těšíně místo toho že už měl být v pardubicích.

Vina je na ČP a měla by nést nějakou odpovědnost.Zasilatel se distancoval s tím že po podání na poště nemá nic společného s jeho včasným doručením.

cena toho akutního balíčku byla také 130,- místo standartních 99,-

Nejsem pedant akutní balíček dorazil tak jsem to nechal být.Jinak jak jsem psal nějaká kompenzace by asi možná byla.

Jinak jak jsem psal nějaká kompenzace by asi možná byla

Pokud to byla zásilka s garantovanou dobou dodání (balík do ruky, na poštu, EMS), tak ano. Ale o tu může požádat jen odesílatel, páč ten platil poštovné poště a defacto uzavřel smlouvu. Ale nemysli si, dostal by akorát rozdíl mezi rychlým a obyč balíkem, takže asi dvacku.
Zasilatel za to fakt nemohl, pokud nezoral adresu.

Věcná!

Si vem kdyby tazatel neposílal nějaký "obyč. dopis" ale třeba jako já akutně potřeboval zářivku pro "drahý zvíře". jako potom ,nedej bože aby to chcíplo ale díky zpoždění a klamnému sdělení termínu dodání, by se nemuselo jednat o koruny-defakto rozdíly za poplatky.

a co kdyby v tom dopise bylo nějaký akutní sdělení, které by nesneslo odklad a tohle se stalo?

Dle selského rozumu nějak mi ty moje "debilní" příklady řikají že by ČP měla na základě soudního rozhodnutí platit třeba miliony nebo být v jejím zájmu se dohodnout či to smáznout s nějaké pojistky na blbost.

Přečti si podmínky, čl. 47. Využíváš službu = souhlasíš s podmínkami.

Podnik odpovídá za škodu vzniklou při poskytování poštovních služeb v rozsahu stanoveném zákonem o poštovních službách a poštovními podmínkami. Podnik odpovídá za škodu, která vznikla v době od podání do dodání poštovní zásilky nebo jejího vrácení. Za jiné škody podnik neodpovídá, není-li v poštovních podmínkách výslovně stanoveno jinak.

Takže nějaké následné, nepřímé škody a podobně? Bohužel.

Hele, já tyhle slinty nevymýšlím. Ale přečti si třeba všeobecné podmínky operátorů, pojišťoven, dopravců, pomalu cokoli. Nikdo nezodpovídá za víc, než je dle zákona nutno. Když se nedovoláš, protože nevímco, smolík. Nedojde dopis, smolík. Nepřijede autobus, bohužel. Není to jen pošta, kdo to má takhle nastavené.
Nikam s tebou neletím.

Mimochodem, napiš sem (nebo, jsi-li paranoidní) číslo toho balíku. Jsem zvědavý, co se kolegům ne/povedlo.

hledal jsem krabičku, nemůžu najít.Jinak díky že se chceš kouknout jak "kolegové" přepravují zásilky.Když to číslo balíku najdu budu na to myslet a hodim ho sem.Psal jsem to že teď už de o kulový ale tomu zvířeti to fakt nevysvětlíš, jako kdyby tebe nechal týden bez nahatýho na ulici.

Debilní příklad přiznávám, ty nepřijít nebo nesplnit předpokládaně svouji práci, dostal vy jsi také nějaké sankce, ne jen doplatit "nějaký rozdíl"

Od toho díky bohu že jsou "pojistky na blbost"