Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může zaměstnavatel nutit ukončit nemocenskou za účelem výběru dovolené?

Dobrý den,

Jsem zaměstnán na dobu určitou a jsem na nemocenské, která možná bude delší, než je platnost mé pracovní smlouvy. Zaměstnavatel po mě chce, abych nemocenskou ukončil pár dní před skončením pracovního poměru, abych si vybral zbytek dovolené. Brání se jejímu proplacení. Má na to zaměstnavatel právo?

Děkuji

O trvání pracovní neschopnosti rozhoduje lékař.
Zaměstnavatel do toho nemá co mluvit, nesmí Vás
ani nutit předčasné ukončit nechopenku.

Nevyčerpanou dovolenou Vám zaměstnavatel proplatí
po skončení zaměstnání.

Podklady pro výplatu nemocenského po skončení
budete zaměstnání předávat bývalému zaměstnavateli.