Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Na co má zaměstnanec právo - hygiena, ochrana atd

Řeší nějaký zákon či předpis na co má zaměstnanec právo? Myslím tím například na mýdlo na záchodě, toaletní papír (kolik a jak často), rukavice atd.
Liší se to nějak podle oborů, nebo podle toho, jestli jsou na pracovišti muži nebo ženy?
Jde mi o konkrétní počty - například kolik toaletního papíru za měsíc atd.

Děkuji

Dotaz je položený dost široce-obecně.

Mluvíte-li o mýdlu, toaleťáku a dalších podobných hygienických potřebách tak v civilizované společnosti na tohle dbají zaměstnanci sami od sebe, kde si to mohou dovolit na toto používají externí firmy, které výše zmiňované hygienické potřeby na Vašem pracovišti zajišťují-v jakém rozsahu a co je pro ně standart je otázka jiná.

správně by jste si toto měl zajišťovat sám a žádný zákon to nepřikazuje.

pokud jde o pracovní pomůcky a oděv, je to řešený, nevim vyhláškou či zákonem.Zase podle toho ve kterém oboru pracujete.Kolik a jak často Vám dají rukavic, roušek, prac. oblečení, bot se tím řídí určitě.Tady je nutno podotknout že firmy kolikrát poskytují tyto výše jmenované položky ve vetším množství.Buď z nepostradatelného důvodu nebo prostě o zaměstnance radši tak nějak pečují a vyhýbají se případným nežádoucím problémům.Nezažil jsem snad opak, ale co není může být.

standartně musí být na pracovišti ze zákona určitě pitná tekoucí voda(z kohoutku-balená).

Edit: nedokážu si představit třeba nějaké call centrum, kde by museli fasovat týdně solvinu a kvůli prachu mít na ksichtu roušky a naopak ve strojírenství aby dělníci fasovali intim spreje kvůli pocení a nosili bílou košili a kravatu.