Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Délka dovolené

Dobrý den, nastoupil jsem do zaměstnání 3.3.2014 (1.3. byla sobota a 2.3. byla neděle). V tento den jsem podepsal pracovní smlouvu.
Mám nárok za měsíc březen, který jsem celý odpracoval, na poměrnou část (1/12)řádné dovolené.
Děkuji za odpověď.

Jestli zaměstnání trvá/trvalo od března do září (skončí 30. 9.),
vznikl po odpracování 60 pracovních směn nárok na poměrnou část
roční výměry dovolené ve výši 1/12 za každý celý měsíc (od prvního
do posledního dne) trvání zaměstnání.

Záleží na datu, které máte uvedeno v pracovní smlouvě.
Jestli máte v pracovní smlouvě od 3. března do 30. září,
budete mít nárok na 6/12 roční výměry (nikoliv na 7).
Bude-li zaměstnání trvat až do 31. 12., půjde o 9/12.

–––
Dovolená za odpracované dny se vztahuje k zaměstnání,
v němž zaměstnanec neodpracoval 60 pracovních směn.

Jestli jste tam odpracoval 21 až 41 směn, vznikl nárok na 1/12 dovolené.
Pokud byste odpracoval 42 až 59 směn, vznikl by nárok na 2/12 dovolené.