Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vydávání se za klienta na telefonu

Dobrý den, zajímalo by mne, pokud někdo volá na jakoukoliv linku (např. banka) a vydává se za klienta (zná jeho RČ, bydliště apod.), čímž např. zjišťuje informace o jeho smlouvě - porušuje tím daný člověk nějaký zákon a může za to být potrestán? Děkuji za odpověď.

Nevyzradí, ale třeba zavede nějakou dispozici, doplňkový produkt a podobně. Nanejvýš řeknou, že příkaz na částku xy byl/nebyl realizován a podobně. Nemám s tím ale zkušenost, do banky nevolám.
Ale taky se mi to nezdá... Spíš to tazatel chce zkusit a oklikou zjišťuje, jak na to. Ale mohu se samozřejmě mýlit.

Děkuji za odkaz na ty paragrafy. Jedná se o to, že banky/pojišťovny a jiní mají nařízení, že údaje o smlouvě jsou poskytovány pouze klientovi, pokud se identifikuje dle RČ a např. adresy. Pokud tyto údaje zná někdo jiný, může do banky zavolat a zjistit např., jak má ten dotyčný nastavenou smlouvu nebo třeba údaje o platbách atd. Banka mu to sdělí, protože "klient" se identifikoval dle jeho osobních údajů, čili v tomto banka nepochybila, ale pokud by poté třeba na základě nahrávaných telefonátů nebo prohlášení "pravého klienta" dokázala, že klient nevolal, může být "uplatňován" nějaký postih po tom, kdo se za klienta vydával? Děkuji.