Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace PC

Zdravím. Došla mi PC sestava, která nebyla ve stavu, ve kterém měla být. Objednal jsem si mnou vybranou sestavu (jednotlivé komponenty jsem vybral já, internetový obchod následně z těchto komponent měl dle objednávky PC složit do "hotového" stavu. Když jsem PC po doručení otevřel, zjistil jsem, že jedna komponenta není zapojená a je úplně volně nezapojená uvnitř "věže".

Následně jsem dojel do obchodu a PC reklamoval s tím, že chci vrátit peníze v rámci 14 denní lhůty na vrácení zboží bez udání důvodu. To mi oni omítli s tím, že tato lhůta zde neplatí, protože se prý jedná o zboží upravené na přání zákazníka. Z mého pohledu se však o žádné upravené zboźí nejedná, jelikož je sestaveno z komponent, které daný online onchod normálně prodává i samostatně jako kusy.

Při objedávce jsem si vybral jednotlivé komponenty a prodejce měl za úkol z nich daný PC sloźit a otestovat. Jak ŕíkám, při dorućení však PC očividně v tomto stavu nebylo a mou žádost o vrácení peněz obchod odmítl.

Co radíte?

Začal bych pokusem o domluvu, pokračoval výhrůžkou, že to bude zajímat ČOIku, pak bych kontaktoval ČOIku, a poslední instance je soud…
Pokud máš nějaký doklad (objednávku/fakturu), kde je výslovně uvedeno, že se jedná o sestavu z komponentů vybraných zákazníkem, tak máš docela trumf, jinak to bude tvrzení proti tvrzení…
Mimochodem - co to bylo za komponentu?

aby jsi se třeba nedivil, že ta nezapojená komponenta, kterou jsi jim tam přikázal namontovat, nebyla např. komkpatibilní s tou deskou bo jinou periferií.Bych se ani nedivil že právě proto ti ji tam dali ale nezapojili a čekaj až se ztrapníš tím že budeš chtít nápravu.

jasná páka, dnes už odlítám,vidím to na galaxii pegas a možná se stavim v práci.Se nezlob odstoupit od smlouvy za to že nebylo zapojený CPU, který si sám vybral-důvod je záhadou je pro mě záhadou.čistě teoreticky jak jsem psal to PC nemohlo ani jít a tudíž vrácení produktů chápu.Napsal jsem to dobře?

Jen jsem chtěl poukázat na to že by ho mohli odmítnout s tím důvodem o kterém psal výše, dokázal bych si i představit situaci že řeknou že to "zničil" sám, když kontroloval stav svého výběru.

za tu "reklamaci" sorry

No v klidu, jen čti, co ostatní před tebou píší.
Měl tam naběhnout a uplatnit reklamaci; třeba by to bylo úspěšnější. Taky je dobré (a dělám to), že když mi něco přijde, tak si to vyfotím zvenku a postupně při vybalování. Vím, nemusí to být k ničemu, ale pořád lepší něco než nic. Naštěstí (klepy klep na dřevo) jsem to nepotřeboval.