Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvedli mě, vlastní leností

Dobrý den,

měl jsem na portále bazoš.cz inzerát:

"Koupím ps4 s papíry" (Samozřejmě jsem měl na mysli Konzoli Playstation 4)

Asi druhý den se mi ozval pán, s celkem výhodnou nabídkou za 6900 Kč, tvrdil že se stěhuje a proto prodává tak levně.

Souhlasil i s dobírkou jako jeden z mála, tak jsem si to nechal poslat.

Pošta mě upozornila, že balík dorazil. Když jsem otevřel krabici, nevěřil jsem vlastním očím.

Krabice byla kompletně vyskládaná papíry (zmačkané letáky...) a nahoře byla jedna A4 s nápisem "ps4".

Co mám dělat, když to nechci? V emaile se nikde nepsalo, že já nebo pán myslel konzoli Playstation ani mi neposlal fotky. Komunikace byla celkově stručná, jelikož tvrdil, že nemá moc čas.

Hledal jsem na internetu podobné podvody, ale nikde jsem nic podobného nenašel.

Budu vděčný, za každou radu.

Doběrečné je na fyzickou osobu, takže by neměl být problém s pomocí PČR se dobrat práva. Krabice papíru zcela jistě nemá cenu skoro 7 tisíc, takže se to dá považovat za klasický podvod.

Důležité je jednat: tj. zajít na PČR, sepsat protokol, dotyčnému možná předtím zavolat/napsat žádat o vrácení peněz a případně pohrozit žalobou.

Něco podobného se mi stalo s telefonem (koupil jsem s-bazar nový přišel starý nefunkční)odpověď od prodávajícího tak to nevím jak jste s ním zacházel když jsem se spálil podruhé koupil jsem zimní kola vzorek 7 mm přišly hladké odpověď od prodávajícího já je posílal měly 7 mm od té doby si pro všechno radši zajedu problém je ,že jste to nerozdělal na poště pán bude tvrdit ,že PS4 on posílal vy jste si to vyměnil za papír bohužel lidi některý jsou sv...

no svědci mohou být i jinde než na poště a v ideálním případě těch prohřešků bude policie šetřit více, tzn. se důvěryhodnost svědků zvýší stejně jako nedůvěryhodnost pachatele, chce to ale v první řadě věc ohlásit a také doufat, že se nejednalo o solo akci

Pokud ho policie dopadne a prokáže mu podvod,tak to povětšinou skončí u soudu,ten se může táhnout roky,je-li postižených víc,tak i když bude odsouzen k náhradě škody,dostat své peníze stejně nemusíte.Třeba je v osobním bankrotu a s penízky se rozloučíte zcela určitě.

samotný PS4 ešte nutne nemusí znamenať konzolu PlayStation 4,samotné písmenká PS4 ešte nekonkretizujú niečo presne,pojem auto Škoda Octavia už ano,ale tiež nekonkretizujú,či sa jedná o skutočné auto,určené do cestnej prevádzky,alebo nejaký model do zbierky alebo hračkárske auto.....

To nie je na policiu toto je na jednu do drzky. Ja by som si spravil normalne vyjazd k nemu. Mas meno a adresu, takze nie je problem. Potrebny adrelin ti doda uz len ten papier s ps4 napisom.
Takyto odrbavaci budu behat po svete dovtedy pokedy im to bude bezstrestne prechadzat.

A ako si predstavujes "koncovku"? Aj keby tu adresu nakoniec nasiel, zazvoni na dvere a otvori zena stredneho veku, ktora povie, ze o nicom nevie (a mozno bude hovorit pravdu). Co akoze potom? Ak vynechame moznosti typu vytiahne luparu a vystriela cely barak, zostava jedine - vrati sa, x kilometrov, naspat domov...

Samozrejme, ze existuje

Ale to este rozhodne neznamena, ze za dverami dnou aj nocou sedi predajca a caka, kym niekto zaklope.

Zjisti kde bydlí , jestli má auto , vem si nůž a probodej mu pneumatiky . Udělá se ti dobře na duši a na nic se nepříjde :D Nedávno nám vykradli dodávku škoda asi 150 000,- a policie krom sepsání všemožných papírů nic nezjistila a ani nezjistí !