Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem manželka společníka s.r.o. při rozvodu

Dobrý den,
velmi bych potřebovala poradit v otázce jak je to s finančním vyrovnáním v případě,že se rozvádějí manželé,přičemž manžel je jedním ze dvou společníků s.r.o.. Firma byla založena během manželství a dobře prosperuje.

Zajímá mně,zda lze získat nějaké finanční prostředky,podíly rozvodem a jak postupovat,s kým se spojit.Z čeho se vychází.Roční účetní závěrka ,odhad majetku znalcem?
Firmu jsme budovali jako jistou investici do budoucna pro děti ....

Děkuji za jakoukoliv radu,pomoc.

Být vámi, vezmu si v takové situaci kdy jde o takové částky už normálně právníka.

Co se morálky týče, pokud byla dohoda, že se to buduje pro oba a ten druhý měl jiné úkoly např. to mateřství nebo i jinou práci tak nevidím problém, naopak porušit tu dohodu bych viděl jako morální selhání toho, kdo ji uzavřel - samozřejmě, že pokud by existoval pocit, že jeden dělal mnohem více zatímco druhý jen pracoval a lelkoval (a ne např. pracoval a staral se o rodinu), tak by bylo fér to zohlednit, nicméně i to by bylo na dobrovolném uvážení, pokud byla předtím dohoda, že je to společné.

Právně to však bude patrně mnohem jasnější a to v tazatelkynin prospěch.