Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvezení věcí exekutorem

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je zákonem daná doba do kdy exekutor musí odvést věci které si označil.Věc se má tak že nám v bytě exekutor polepil spoustu věcí,podal jsem odvolání,něco exekutor uznal něco zas ne a mě zajímá kdy si tak pro ty věci přijede.Předem všem děkuji za rady.

Osobně mi z § 66 (1) vyplývá povinnost exekutora věci odvést.

(1) Exekutor může i bez návrhu oprávněného zajistit movité věci, které sepsal, je-li to účelné a je-li zde obava z jejich poškození nebo ztráty. Zajištěné věci převezme do své úschovy nebo je uloží u vhodného schovatele.

Ale termín, kdy tak má učinit v zákoně explicitně není.

exekútior môže.....kde je tam spomenuté slovo musí ? nikde,on môže,ale nemusí,takisto tam nikde nieje napísané že ich musí odviesť z miesta zabavenia preč....pokial ich označí ako veci,ktoré budú podliehať exekučnému konaniu,tým už ich prevzal do svojej úschovy,takisto má možnosť ich uložiť u vhodného uschovatela,stále je tam len možnosť,nikde nieje bohužial slovíčko musí ,stále je tam len možnosť,nie povinnosť a tá možnosť nemá žiadne stanovené časové limity,ak sa ide do dôsledkov,je to hra so slovíčkami,môže zaistiť a prevezme do svojej úschovy,nieje nariadené a presne určené,čo presne znamená prevziať do svojej úschovy,ak ich zapíše do zoznamu a označí,už to je vykonanie prevzatia a zaistenia veci pod "svoje krídla",už tým dá jasne najavo,že toto vám zabavujem......