Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdravotní pojištění a brigáda

Dobrý den, chci se zeptat ohledně zdravotního pojištění, jak mám postupovat. Mám pracovní smlouvu - brigádový poměr na 2 měsíce , zaměstnavatel mi nehradí zdravotní pojištění a aby mi mohl platit nad 4000 kč (prý je to max z brigády, kdybych chtěl zůstat na úřadě evidován jako hledající práci) měl jsem se odhlásit z ÚP. Dali mi tam papír s několika kopiemi, kde je uvedeno, kdy jsem byl veden na ÚP v evidenci uchazeče o zaměstnání a kdy mě odebrali a měl jsem ho poslat zdravotní pojištovně. To jsem už dávno udělal a bliží se konec měsíce a teď bych si měl zaplatit za prosinec zdrav. poj. ale jak na to? Pojišťovna mě má kontaktovat a předat informace? Nebo jim mam napsat/zavolat? nebo to má řešit zaměstnavatel?

Za prosinec se platí do 8.1.2015
Pojišťovna tě určitě kontaktovat sama nebude.

V těch konkrétních měsících - jsi tedy na ÚP nebo nejsi? A kolik sis vydělal?
Pokud jsi na ÚP, můžeš si přivydělat 4250, ne 4000 (polovina minimální mzdy).

… tady než bych se dočkal rady tak bych to měl už po lhůtě

Po lhůtě byste neměl, na řešení prosince
byste měl čas až do 8. ledna 2015.

Chcete-li někde dočkat odpovědi, poskytujte informace,
na jejichž základě by bylo možné odpovědět.

"Brigádový poměr" neexistuje.
Neuvedl jste na základě čeho pracujete,
v případě DPČ byste musel uvést i výši odměny.

Bez těchto údasjů se nedalo odpovědět
(ze skleněné koule tu nikdo nevěští).

Nebo stačilo říct ať jim prostě napíšu, aniž bych musel udávat všechny ty informace.. nevěděl jsem jestli to půjde takhle řešit, ale hned poskytli všechny informace, zjistili mi jestli mám Listopad zaplacený pracákem, požádal jsem o zaslání složenky na Prosinec a to udělali. Všechno nemusí být tak složité, spíš ty vaše výslechové otázky, z jejichž odpovědí tu většinou stejně nejste moudřejší tím akorát komplikujete, než se snažit přijít na rychlé, jednoduché a efektivní řešení, které často existuje. :beer:

Mojmíre, ono je víc možností.

Protože "brigádový poměr" neexistuje, bylo potřeba uvést,
na základě čeho jste pracoval. Teprve z toho totiž lze
zjistit, jestli za Vás zaměstnavatel něco odvedl nebo ne.

Opakuji:
Pokud neposkytnete vstupní informace,
není možné odpovědět.