Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem povinné ručení

Povinné ručení na další období mám zaplatit 14.12. Chci auto prodat. Musím ještě zaplatit celou další splátku PR, když se mi auto podaří prodat třeba až 15, nebo 16.12?
A pojištění můžu ukončit v den, kdy auto odhlásím, nebo až si ho nový majitel přihlásí? Dík.

Píšu na základě osobní zkušenosti. Kupoval jsem ojetinu v AAA. Dají vám takový manuálek co máte udělat do 30ti dnů. Mimo jiná doporučení je tam i nutnost založit si povinné ručení. Auto jsem koupil 14.5.2014 a pojištění si sjednal na začátku června v domění,že původní povinné bude platit těch 30dní. Ouha. nedávno mi přišel dopis z kanceláře pojistitelů,že mám zaplatit doplatek + pokutu za období kdy auto nebylo pojištěné. Od 28.5.do 5.6. bylo nepojištěné.Takže ta doba nebyla 30dní,ale 14 co AAA mělo původní pojistku. Samozřejmě vám to neřeknou že v tomto nemáte váhat. Takže pokud auto neprodáte 14.12 a nebudete mít zaplaceno,budete mít potíže s tou vykutálenou KP.