Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem na automobile souhlasi pouze vin

Dobry den. Pred rokem v rijnu jsem kupovala automobil od fyzicke osoby. Evidencni kontrolou proslo bez problemu. Dnes na velke technicke mi bylo sdeleno ze automobil presahuje vahu o 200kg nez je uvedeno v tp a co vic. Nesouhlasi nebo chybi vyrobni stitky. - motor podvozek atd. Souhlasi jen VIN. Mam podezreni ze pan mi prodal jine auto a jen prevaril VIN. Mam po roce pravo na nejake reseni? Vratit automobil a ziskat penize zpet? Podle me slo o podvod. Dwkuji za odpovedi a rady

Co je to za auto? Ještě jsem neviděl že by na stk měřili váhu auta... Na podvozku snad žádný štítky nejsou a když by nesouhlasilo číslo a typ motoru tak by vám nedali ani evidenčku, to je divný...

Pohotovostní hmotnost vozidla je téměř vždy vyšší, než uvedená v TP. Jen návod se servisní knížkou má víc než 1 kg. :) Stačí namontovat tažné zařízení, autozahrádku, místo dojezdové rezervy běžné kolo, lité disky místo plechových a mnoho dalších věcí. Jenže hmotnost na STK není předmětem kontroly. Výrobní štítky bývají samolepky, které na starším vozidle už mohou chybět a není to závada. Na STK se kontroluje pouze bezpečnost a pravost vozidla podle TP (zkráceně řečeno). Nevím co je "velká technická". Trochu mně to zavání hledáním důkazů pro vrácení vozidla. Ale mohu se mýlit. Třeba se jen technik na STK pokuší o seznámení?