Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přesvěčit polici

Dobrý den chtěl bych se Vám poptat jak se mám zachovat v této situaci :

Včera jsem byl na policii (zavolali si mne)
S tím že Pan policista mě řekl že má oznámení o "pokusu o podvod" a že to řeší Nymburk (Policie)

A vyslechl mě poučil mě o to co mohu co ne že nemusím vypovídat atd..já řekl že rád budu vypovídat.

Jedná se o to že jsme prodával grafickou kartu s tím že Pán poslal peníze na učet předem já kartu zaslal dva týdny se nic nedělo pak balík došel zpět Pan řekl že prostě balík v ruce neměl a že jsem podvodník a šel na policii...
ještě k tomu byl tak sprostý že volal na mé číslo a nazýval mě tituly jako pi** že jsem blázen a podvodník že se mám jít nechal léčit takhle podvádět lidi že se mám připravit na válku že nesnáší podvodníky atd..tak jsem mu řekl že až se omluví peníze zašlu zpět nic se nedělo...pak mě volal Pan policista ať se dostavím

Pána policistu znám (zná se s mojí mamkou) ten mi řekl ať donesu konverzaci s Emailu a podací lístek..

Problém je že je to půl roku zpět a já podací lístek nemám a na poště o tom prej vůbec žádnej záznam nemají..
mám pouze podací lístky s dřívějšího posílání věci ale ten zrovna nemám.

Konverzace stojí za prd protože jsem napsal že kartu zasílám pak jen napsal že to bude řešit přes policii na což jsem tedy neodpověděl pak zavolal s tím že řekl co jsem psal nahoře "nazýval mě tituly jako pi** že jsem blázen.." atd

Konverzaci mohu donést ale moc mi nepomůže..
číslo ani podací lístek také nemám..

S tím že jediné co tak jsem se nabídl že to s Pánem budu řešit že peníze zašlu zpět, Pan neodpověděl.

Policista mi řekl že je to dobře napsal to do výslechu atd atd..

Jakou mám šanci že nebudu platit flastra (pokutu) za to že tohle policie řešila? jedná se o částku pod 5 tisíc takže to není trestný čin bylo mě vysvětleno že to půjde k radě která o tom rozhodne..

Nebo jak se mám zachovat...vše hraje proti mě ale co bych si vzal s 2,400kč...nemám problém to vrátit zpět to jsem řekl i u výslechu.

tak asi tu budu jedinej, ale pokud něco pošlu a nějaký kretén si to nevyzvedne nebo neověří, že mu to pošta zašantročila, a není to mou vinou a on mi ještě vynadá, tak proč bych se o to měl dále starat? já své udělal, poslal a nejsem tu od toho, abych to posílal pořád dokola, na inzerát mi taky odpověděli jiní, tak jsem celý obchod mohl mít uzavřený s někým schopným si zásilku vyzvednout, takže ještě tratím svůj čas..

takhle to vidím já, samozřejmě něco jiného by bylo, kdyby pán vznesl pouze dotaz a situaci jsme si vyjasnili (v případě chyby pošty) nebo se omluvil za zmeškané vyzvednutí a nabídl uhrazení nákladů na znovuzaslání..