Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přesvěčit polici

Dobrý den chtěl bych se Vám poptat jak se mám zachovat v této situaci :

Včera jsem byl na policii (zavolali si mne)
S tím že Pan policista mě řekl že má oznámení o "pokusu o podvod" a že to řeší Nymburk (Policie)

A vyslechl mě poučil mě o to co mohu co ne že nemusím vypovídat atd..já řekl že rád budu vypovídat.

Jedná se o to že jsme prodával grafickou kartu s tím že Pán poslal peníze na učet předem já kartu zaslal dva týdny se nic nedělo pak balík došel zpět Pan řekl že prostě balík v ruce neměl a že jsem podvodník a šel na policii...
ještě k tomu byl tak sprostý že volal na mé číslo a nazýval mě tituly jako pi** že jsem blázen a podvodník že se mám jít nechal léčit takhle podvádět lidi že se mám připravit na válku že nesnáší podvodníky atd..tak jsem mu řekl že až se omluví peníze zašlu zpět nic se nedělo...pak mě volal Pan policista ať se dostavím

Pána policistu znám (zná se s mojí mamkou) ten mi řekl ať donesu konverzaci s Emailu a podací lístek..

Problém je že je to půl roku zpět a já podací lístek nemám a na poště o tom prej vůbec žádnej záznam nemají..
mám pouze podací lístky s dřívějšího posílání věci ale ten zrovna nemám.

Konverzace stojí za prd protože jsem napsal že kartu zasílám pak jen napsal že to bude řešit přes policii na což jsem tedy neodpověděl pak zavolal s tím že řekl co jsem psal nahoře "nazýval mě tituly jako pi** že jsem blázen.." atd

Konverzaci mohu donést ale moc mi nepomůže..
číslo ani podací lístek také nemám..

S tím že jediné co tak jsem se nabídl že to s Pánem budu řešit že peníze zašlu zpět, Pan neodpověděl.

Policista mi řekl že je to dobře napsal to do výslechu atd atd..

Jakou mám šanci že nebudu platit flastra (pokutu) za to že tohle policie řešila? jedná se o částku pod 5 tisíc takže to není trestný čin bylo mě vysvětleno že to půjde k radě která o tom rozhodne..

Nebo jak se mám zachovat...vše hraje proti mě ale co bych si vzal s 2,400kč...nemám problém to vrátit zpět to jsem řekl i u výslechu.

Šlo o "ustní domluvu" kde jsem ho vyzval k tomu aby se omluvil pak peníze zašlu ale nic.
Pan policista sám říkal že mě chápe že mám asi zásady ale to nic neřešilo
nečekal jsem že to bude takový s prominutím kret*n a hned půjde na policii. Divné je jen to že to policie řeší až teď.

kdo má mít jako podací lístky půl roku? Ale spíše mě zajímá jak vyřešit ten podací lístek když pošta podle nich nemá žádný záznam což je nemožný... a jak se k tomu postavit?

Vy jste podací lístek neměl už v době, kdy se balík
vrátil (to už jste mohl čekat, že přijdou problémy,
a měl jste lístek dobře uchovat)?

Podmiňovat vrácení peněž omluvou jste neměl.
Pán se sice měl chovat slušně, ale to nemění nic na tom,
že jste si ponechal peníze, přestože se Vám balík vrátil.

Jak jste s kupujícím řešil vrácení balíku?
Já bych byla navrhla, že mu vrátím peníze po odečtení
poštovného (přiložila bych kopii podacího lístku).

Jestli kupující neobdržel oznámení o uložení zásilky
(a u nás se toto stává), mohl Vás začít považovat
za podvodníka.

Přestože na Vás byl sprostý, jste
se měl pokusit s ním situaci vyřešit.

Pošlete mu peníze zpět co nejříve.
A policie by se mohla pokusit získat informace od pošty.
Nějaký záznam o uložení zásilky by tam mít mohli.

jsem stejného názoru jako ivzez.

Pokud se vám balík vrátil zpět, měl jste si ponechat ze zaplacené částky pouze vámi zaplacené poštovné a zbytek zaslat zpět odesilateli, ideálně ještě v emailu nascanovaný podací lístek, kterým byste prokázal, proč jste si nechal částku odpovídající poštovnému.

Moc mi není jasné ,jak si může člověk nechat 2400 Kč, které mu nepatří a jediný důkaz (podací lístek), který by tomuto činu dával alespoň nádech morálky (protizákonné je to tak jako tak), zahodí....

Osobně bych se ani moc nedivil, kdyby se pošta vykašlala i na ono vhození lístku o uložené zásilce do schránky dotyčného. Posílal jste mu po odeslání do emailu číslo zásilky, aby mohl zásilku sledovat online a vyzvednout až bude na poště ? Odpovím si sám, neposílal, že ?

Ja by som sa ani nedivil keby cely pribeh v skutpocnosti vyzeral inak ako bolo popisane.
Cele je to divne poslal balik, balik sa vratil, ale peniaze si nechal? A ako dovod su nejake nadavky? A pol roka to neriesil? Nie je tych nahod nejako vela?
IMHO v prave je pravdepdobne naozaj ten pan a pripadny trest bude adekvatny.

Nechat si půl roku peníze někoho jiného je v podstatě krádež.Jak by ses zachoval Ty,kdyby to bylo naopak a někdo zadržel Tvoje peníze?Byl by jsi sprostý,psal dotazy co máš dělat,vyhrožoval dotyčnému telefonem i mailem a šel nakonec asi na policii.Takže se vůbec nediv.Já bych Tě kvůli takové částce šel prásknout taky.A vymlouvat se na to,že čekáš na omluvu,je chabý pokus to obhájit.Kdyby se do toho nevložila ta policie,pán by se peněz asi už nedočkal.

Pánovi se nedivím, na pendrekárnu bych šel taky. Nechat si (a asi i dávno utratit) cizí peníze? Že se měl omluvit? Ústní dohoda? Máte důkaz? Houby máte.
Ztráta podacího lístku je bohužel váš problém...
Rozhodně nebude policie pátrat po půl roku starém balíku, na to zapomeňte.
Jak byste se měl zachovat? Poslat ty prachy zpátky.

Má. U zásilek odesílaných z přepážky a placených v hotovosti se neeviduje odesílatel, jen adresát. Odesílateli se potvrdí podací lístek. Mělo by ale jít dohledat číslo balíku, jestli ví, kdy přibližně, odkud a komu to posílal. Ovšem - informace obdrží jen "per huba", poněvadž k prokázání práv k zásilce slouží podací lístek.
Na případné vyžádání policie se informace samozřejmě poskytnou, kdy se to podalo, komu to šlo a když to ten někdo nevyzvedl, tak i informace o tom, komu se to vrátilo zpátky.
Teoreticky - něco pošleš, ztratíš podací lístek. Zásilka se ztratí, nemáš podací lístek, máš zkrátka smůlu.

Já bych šla na policii taky. A asi mnohem dřív. Půl roku si necháš cizí peníze? To s tebou ten chlápek měl sakra trpělivost, což já bych rozhodně neměla. Stejně se vsadím, že to byl normální podvod a žádnou kartu jsi nezasílal (koneckonců podací lístek úplně náhodou nemáš). Měl by ses pořádně omluvit a peníze hned poslat zpátky.

tak asi tu budu jedinej, ale pokud něco pošlu a nějaký kretén si to nevyzvedne nebo neověří, že mu to pošta zašantročila, a není to mou vinou a on mi ještě vynadá, tak proč bych se o to měl dále starat? já své udělal, poslal a nejsem tu od toho, abych to posílal pořád dokola, na inzerát mi taky odpověděli jiní, tak jsem celý obchod mohl mít uzavřený s někým schopným si zásilku vyzvednout, takže ještě tratím svůj čas..

takhle to vidím já, samozřejmě něco jiného by bylo, kdyby pán vznesl pouze dotaz a situaci jsme si vyjasnili (v případě chyby pošty) nebo se omluvil za zmeškané vyzvednutí a nabídl uhrazení nákladů na znovuzaslání..

Kdyby ten pán nebyl v právu,tak by se tím asi policie vůbec nezabývala.Je to prostě krádež(zpronevěra)peněz.Teď to půjde na přestupkovou komisi a ta rozhodne o viníkovi.Ten zaplatí asi 1000 Kč za jednání komise a pak případnou pokutu-tuším až do výše 15000 Kč.