Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce a insolvence na část pozemku

Jestliže nějaká osoba vlastní malou část pozemku - například 1/30 - a na tento její majetek byla uvalena exekuce a pak následně na to tato osoba provedla tzv osobní bankrot, tedy je nyní v insolvenci je nějaká šance s tou částí pozemku pohnout?
Třeba ji převést na jinou osobu, odkoupit atd.

Pokud chápu dobře význam osobního bankrotu, tak po uplynutí stanovené doby - tuším 5 let, je tato osoba zproštěna veškerých dluhů a tedy i tento pozemek (vlatně jeho 1/30) je bez exekuce.
Je to tak?

Takže pokud by se nedalo nic dělat už teď, třeba pozemek převést na jinou osobu, dalo by se alepoň s dotyčnou osobou sepsat smlouva, že neprodleně po uplynutí stanovené lhůty pozemek převede?

Děkuji

Asi jsme si špatně rozuměli v základním zadání:
Ta osoba má osobní bankrot v běhu - je v insolvenci již asi 2 roky.
Soud všechno schválil a posvětil. Má isolvenčního správce a tak vůbec, prostě všechno probíhá.

Tož to potem ja ;-). Teď už si rozumíme lépe - po pěti letech bude i podíl na pozemku "očištěn", ale do té doby na něm nejspíše minimálně visí "plomba" na katastrálním úřadě, a nebo v případě prodeje by nabytá hotovost měla být použita pouze k umoření části dluhu, tedy odeslána na účet konkursního správce. Soud má určitě ten podíl v evidenci, takže pokud by přišel na to, že k prodeji došlo bez ohlášení a peníze byly použity jinak, než k úhradě dluhu, tak by mohl insolvenci i zrušit, a to by se asi trošku nevyplatilo…:-/

To je pomotané. Plomba tam může viset,poněvadž insolvenční řízení je výš,než běžné exekuce. Nepodléhat ale iluzím,že za pět let je vše smazáno. Soud pokud insolvenci schválí bude povinnost do 5ti let splatit asi 30% dluhů.Do té doby bude povinný téměř na životním minimu.

Soud pokud insolvenci schválí bude povinnost do 5ti let splatit asi 30% dluhů

Tak tiše předpokládám, že toto dotyčný ví, když už má "osobní bankrot" schválený a dva roky probíhá… Jde o to, že ta plomba byde smazána až po těch pěti letech, eventuálně prodej musí posvětit soud (nebo ten, kdo tu plombu na katastr vložil).