Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce která byla uhrazena

Dobrý den, mám problém s 6 let starou exekucí. Byla na částku cca 25000kč Všeobecné zdravotní pojištovně, vedená u JUDr. Jiřího Doležala. S JUDr. Jiřího Doležalem jsem se tehdy domluvil na splátkách a celou částku uhradil v četně jeho odměny.Před 14 dny přišel dopis který pověřuje nového exekutora Mgr. Jaroslav Homolu který požaduje nedoplacenou jistinu a to částku 2042kč plus odměna nového exekutora cca 9300kč. JUDr. Jiří Doležal byl v roce tuším 2012 odvolán z exekutorské komory a v dopise mi přišlo že na žádné výzvy nereaguje a staré spisy nevydává. Po 14 dnech mám zablokovaný účet exekutorem Mgr. Jaroslavem Homolou a musím doložit odeslané splátky. Problém je v tom že věc je stará 6let a já nemám výpisy s učtu ani jiné podklady. Dopis který mi JUDr. Jiří Doležal zaslal o ukončení exekuce jsem vyhodil a věc považoval za vyřízenou. Bohužel nemám ani výpisy s učtu s této doby. Budu muset tedy kontaktovat svou banku a nechat si vyjet nové výpisy cca za dobu 3 let od zahájení té původní exekuce. Jen že to taky můj problém neřeší proto že ani nevím číslo učtu kam jsem peníze tenkrát odesílal a těch transakcí jsem měl měsíčně hodně. Mám nějakou jinou možnost než tu částku uhradit? Děkuji

vo výpisoch budú aj transakcie na účet,kam sa čo posielalo,pokial sa to posielalo priamo z účtu na účet a neplatilo sa to výberom z účtu a vkladom hotovosti v inej banke,takisto sa tu môže uplatniť námietka voči novej exekúcii kvôli premlčacej dobe,ktorá je u vás v ČR 4 roky,záleží,kolko uplynulo od ukončenia predošlej exekúcie....

Protože exekutor nerozhoduje o dluhu samotném, pouze "zajišťuje" jeho likvidaci. To, že exekutor nezapsal exekuci jako ukončenou, nebo neposlal celou částku povinnému není problém toho exekutora, ale systému. Přiznám se, dostat se takové situace, podal bych správní žalobu na exekutorský úřad. Proč by mě mělo do háje zeleného zajímat, že exekutor nevydal spisy a nekomunikuje ?

Banka, jak už bylo řečeno, shromažďuje údaje o platbách. Nepředpokládám, že by si dotyčný nepamatoval ani částku atd, aby to v měsíčním výpisu nedohledal...
Pokud ne (což je přinejmenším zvláštní), tak exekutorská komora bude mít číslo účtu původního exekutora, na který platby odešly a podle něj se to dá dohledat jak u svojí banky, tak (v případě soudního sporu) i u banky onoho bývalého exekutora...
To že si dotyčný neráčil schovat žádný doklad o zaplacení onoho dluhu opravdu moc důvěryhodnosti nevyvolává a nemotivuje to nynějšího exekutora (ani na to nemá právo = musí hájit zájmy oprávněného) k zastavení exekuce...

Byl jsem v naprosto stejné situaci. Oprávněného jsem osobně navštívil a ten mi vydal doklad, ve kterém potvrzuje, že jeho pohledávka byla zaplacena.
Stejně mi to nebylo nic platné a musel jsem již jednou uhrazenou částku uhradit ještě jednou jinému exekutorovi. Pan doktor Dvořák je pěkné kvítko.

Pokud bych byl přesvědčen, že jsem exekuci uhradil, podal bych správní žalobu na exekutorský úřad pro nečinost a opakované vyúčtování služeb exekutora. Přece jenom 6 let není krátká doba a "odměna" už byla uhrazena. Soud by musel prošetřit původní spis. Pokud původní exekutor nereaguje a spis odmítá vydat, musí se s tím nějak soud popasovat.

O žádnou kličku nejde. Exekutor dal výpověd, prostě přestal dělat exekutora. Problém není v jeho osobě, ale v tom jak to řešila, respektive neřešila exekutorská komora. To, že zmíněný exekutor nepředal spisy je problém exekutorské komory, mě přece naprosto nemusí zajímat jejich nepořádek. Proto správní žaloba na exekutorskou komoru.

Ted je otázka jestli se taková žaloba vubec vyplatí? Kontaktoval jsem i svou pojištovnu a ta mi dala za pravdu ale jen v tom že viděla do plateb které jsem v té době posílal jí tak že jsem určitě těch 1500 poslal. Taky se pořešila ta jistina, neni to 2045 ale 1545 těch 500kč nikdo najednou neví kde se vzali. To s tim číslem učtu nebyl až tak dobrej nápad. Byl jsem na své bance a tam jsme to museli sepsat a dal jsem k prověření to číslo učtu s tej dražební listiny jak mi bylo doporučeno.Na pojištovně mi bylo zděleno že peníze od Doležala chodili z jiného učtu. Nechal jsem teda prověřit i to.Každopádně výpis za jeden měsíc stojí 200kč.

Máte-li uhrazeno a když bylo dokonce vydáno Oznámení o skončení exekuce, tak musí oprávněný mít všechno zaplacený a to musí potvrdit. Potom půjde o doložení zaplacení nákladů, což, jak uvádíte, máte na účtu. To Vám banka vyjede, na který účet co odcházelo. Na základě toho se to zaúčtuje a exekuce skončí.

Dobrý den, můžu se zeptat jak jste dopadl přítel je v té samé situaci. Celá situace na chlup stejná. Teď nám nezbývá než sehnat výpisy z bank z kterých platby odešli. Samozřejmě už jsou zrušené :-(

budu si opět sypat co jde včetně popele na hlavu...

...ale je tu ale.S těmahle jmény mám své zkušenosti také.Prvního jmenovaného jsem v žívotě neviděl, ač si účtoval tzv. nálezné.Byl to zřejmě nějaký floutek s právním vzděláním, chytit jinde než na exekučkách se nedokázal...

Pan Homola už byl jiný kabrňák a dokázal za mnou aspoň poslat vymahače, které jsem platil při návštěvě hotově.jemu náklady nalézacího řízení nelze upřít oproti Doležalovi který utratil 50 kč za dopis a víc o něm vidno ani slechu a jeho náklady za toto činily bezmála 10000,-

No nic řešil bych věc s exekutorskou komorou ,která tomu ksindlovi dovolila tyhle nezmary.Základem je věc doplatit co jste udělal, průser je najít ten dopis o skončení exekuce s tim urgovat tu exekutorskou komoru, popř. žádat vrácení např. toho nálezného a dalšího -čistý dluh a soudní poplatky bohužel ne.

Na ostatní věci které se ptáte, čísla účtu, odpovědných osob sdělí opět a jen exekutorská komora, která činní zákonný dohled, pokod odmítnou pohrozil bych bych ČNB, nebo ombudsmanem.

Řešíme to přes právníka, protože vše bylo řádně zaplaceno 2008 panu Doležalovi a že ten to nikomu nevykázal? Tak to mě může vytočit on soudní exekutor nedá spisy dalšímu soudnímu exekutorovi? No k sakru kde to jsme a já musim platit za výpisy z bank právníka jenom abych dokázala že je nová exekuce neoprávněná? Ubohost, opravdu co se tady v může dít :-(.

Zástupce soudního exekutora JUDr. Jiřího Doležala

Od odvolaného soudního exekutora se nám z důvodů na jeho straně nepodařilo získat exekuční spisy ani žádné bližší údaje o jím prováděných exekucích. Snažíme se proto zjistit maximální množství informací od soudů, orgánů státní správy, Exekutorské komory ČR, Centrální evidence exekucí a dalších institucí. Zjištěné skutečnosti však bohužel nebudou zcela postačovat k rekonstrukci exekučních spisů.

Žádáme proto všechny účastníky řízení a další osoby, do jejichž práv exekuční řízení prováděná odvolaným soudním exekutorem zasáhla, zasahují nebo mohou zasahovat, aby ke každému požadavku týkajícího se těchto exekučních řízení vždy přiložili veškeré listiny a informace, kterými disponují, a to zejména rozhodnutí exekučního soudu a soudního exekutora, další listiny, které jim byly ve věci doručeny a zejména doklady o provedených a obdržených platbách, jež je potřeba v dalším postupu v exekuci zohlednit. Jen v případech, kdy se podaří získat nezbytné listiny a dostatek údajů k rekonstrukci spisu, může zástupce exekutora činit v těchto řízeních úkony.