Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce která byla uhrazena

Dobrý den, mám problém s 6 let starou exekucí. Byla na částku cca 25000kč Všeobecné zdravotní pojištovně, vedená u JUDr. Jiřího Doležala. S JUDr. Jiřího Doležalem jsem se tehdy domluvil na splátkách a celou částku uhradil v četně jeho odměny.Před 14 dny přišel dopis který pověřuje nového exekutora Mgr. Jaroslav Homolu který požaduje nedoplacenou jistinu a to částku 2042kč plus odměna nového exekutora cca 9300kč. JUDr. Jiří Doležal byl v roce tuším 2012 odvolán z exekutorské komory a v dopise mi přišlo že na žádné výzvy nereaguje a staré spisy nevydává. Po 14 dnech mám zablokovaný účet exekutorem Mgr. Jaroslavem Homolou a musím doložit odeslané splátky. Problém je v tom že věc je stará 6let a já nemám výpisy s učtu ani jiné podklady. Dopis který mi JUDr. Jiří Doležal zaslal o ukončení exekuce jsem vyhodil a věc považoval za vyřízenou. Bohužel nemám ani výpisy s učtu s této doby. Budu muset tedy kontaktovat svou banku a nechat si vyjet nové výpisy cca za dobu 3 let od zahájení té původní exekuce. Jen že to taky můj problém neřeší proto že ani nevím číslo učtu kam jsem peníze tenkrát odesílal a těch transakcí jsem měl měsíčně hodně. Mám nějakou jinou možnost než tu částku uhradit? Děkuji

Protože exekutor nerozhoduje o dluhu samotném, pouze "zajišťuje" jeho likvidaci. To, že exekutor nezapsal exekuci jako ukončenou, nebo neposlal celou částku povinnému není problém toho exekutora, ale systému. Přiznám se, dostat se takové situace, podal bych správní žalobu na exekutorský úřad. Proč by mě mělo do háje zeleného zajímat, že exekutor nevydal spisy a nekomunikuje ?

Banka, jak už bylo řečeno, shromažďuje údaje o platbách. Nepředpokládám, že by si dotyčný nepamatoval ani částku atd, aby to v měsíčním výpisu nedohledal...
Pokud ne (což je přinejmenším zvláštní), tak exekutorská komora bude mít číslo účtu původního exekutora, na který platby odešly a podle něj se to dá dohledat jak u svojí banky, tak (v případě soudního sporu) i u banky onoho bývalého exekutora...
To že si dotyčný neráčil schovat žádný doklad o zaplacení onoho dluhu opravdu moc důvěryhodnosti nevyvolává a nemotivuje to nynějšího exekutora (ani na to nemá právo = musí hájit zájmy oprávněného) k zastavení exekuce...

Byl jsem v naprosto stejné situaci. Oprávněného jsem osobně navštívil a ten mi vydal doklad, ve kterém potvrzuje, že jeho pohledávka byla zaplacena.
Stejně mi to nebylo nic platné a musel jsem již jednou uhrazenou částku uhradit ještě jednou jinému exekutorovi. Pan doktor Dvořák je pěkné kvítko.