Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neproplacené svátky - přesčas

Zdravím. Nastoupil jsem nově do firmy, kde se neproplácejí přesčasy. Ve smlouvě mám uvedeno, že za týden mám mít odpracováno 40 hodin. Ovšem setkal jsem se s tím, že jsem musel chodit do práce i v dny (sobota, neděle, jinak klasicky po-pá), kde jsem odpracoval 8 a více hodin a bylo mi řečeno, že se jedná také o přesčas. Stejně tomu je to i u svátků. Je možné aby mi zaměstnavatel nařídil práci ve svátek a tvrdil, že se jedná o přesčas, který není proplacen?

děkuji

Bohužel jsem asi ve slepé uličce, jelikož k fixnímu platu máme pohyblivou složku prémií a osobní hodnocení, které se právě vztahuje k přesčasům a svátkům (i když to není uvedeno v pracovních a mzdových podmínkách). Pokud bych začal řešit tyto věci přes zákoníky práce, patrně bych o tyto bonusy přišel. Je možné něco dělat v takové situaci?

děkuji