Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce

Dobrý den,

pokud přijde exekutor do bytu, kde se ovšem osoba, která má dluh již nezdržuje ani nemá trvalé bydliště, má právo zde vykonat exekuci ? S ohledem na to, že soudní příkaz je na danné bydliště.
Jak se případně bránit. Děkuji

zde to je dané

povím že s tím mám zkušenost, někde se to tu už řešilo.

na základě soukromého šetření exekutora(u sousedů, na místním obecním úřadě, u známých, v práci apod.) pokud má důvodné podezření že se zdržujete i tam kde by jste se zdržovat neměl, z důvodu zajištění postižitelných věcí,aby nedošlo k jejich rychlému prodeji či přemístění je oprávněn provést soupis i tam kde trvalé bydliště nemáte, nebo se nezdržujete.

a to v případě potřeby i za asistence policie.

Vše musí mít samozdřejmě nějak podloženo, např. svědectvím někoho kdo vás tam vídal apod. a v tu chvíli poznáte co okolo vás žije za lidi, když už nic jiného.

Edit: pak se dá říct že věci co najdou u toho kde přebýváte/nepřebýváte jsou postižitelné jakoby byly Vaše a těm lidem nezbývá nic jiného než podat vylučovací žalobu.

Pokud někdo někde přebývá, tak je důvodné podezření, že tam taky má své věci, že ? To, že si někdo na kus papíru napíše něco ve smyslu: "Nic v tomhle bytě, kde bydlím, není moje" na tom nic nemění...
Prostě ubytovat dlužníka nebo ho u sebe nechat dlouhodobě přebývat je v tomto státě o hubu.