Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pronájem pozemku

Dobrý den, mám tento problém. Mám na pronajatém pozemku,který užívám již 17 let zahrádku. Nyní původní majitelka tento pozemek prodala jiné osobě. Celé ty roky jsem platila za pronájem 2 kč za m2.To je 800 kč ročně. Nová majitelka nám dala novou smlouvu kde naměřila 5130 m2 a nájem navýšila na 10 kč za m2, což je tedy 5130 kč ročně. Źádné podmínky se tam nezměnily, není tam voda, elektrika, příjezdová cesta, tedy nic co by zvýšilo komfort těchto pozemků. Je nás tam celkem 6 zahrádkářů. Nelíbí se mi že chce na nás parazitovat. Smlouvu jsem měla podepsat do konce roku 2014. Zatím jsem ji nepodepsala.Původní majitelka nám pozemky k prodeji nenabídla. Ŕekla ze by s tím bylo moc práce a že nám nová majitelka pronajme pozemky za stávajících podmínek. Což se nestalo. Mohu se nějak bránit? Děkuji za odpověď.

Jako že byste mohla nové majitelce diktovat za jakou cenu vám má pozemky pronajímat ?

Pokud není výše nájmu a povinnost pronajímat pozemek vám zanesena v kupní smlouvě (o čemž pochybuji), může si nastavit nová majitelka výši nájmu jakou chce.
Vy ale zase máte právo odnést si z pozemku vše, co je vaše resp. co tam nebylo dodáno původní majitelkou v okamžiku zahájení pronájmu resp. nebylo uvedeno v pronajímací smlouvě... vykopat stromy, vyndat obrubniky, odvézt nakompostovanou zeminu, atd. Nové majitelce tam tak může zbýt jen ten pozemek, který bude v podstatě k ničemu, pokud se jí nějakým zázrakem nepodaří proměnit ho ve stavební parcelu (o čemž pochybuji)...

Celé ty roky jsem platila za pronájem 2 kč za m2.To je 800 kč ročně. Nová majitelka nám dala novou smlouvu kde naměřila 5130 m2

Tak asi neumím počítat: 800Kč:2Kč/m2=400m2.Proč je najednou místo 400 m2 těch 513 m2?
(Píšete chybně 5130m2)
To užíváte všechno nebo tam je i něco dalšího,např.příjezdová cesta?Ta parcela má snad nějaké číslo,tj.v katastru jde dohledat přesná velikost.
A cenu si zvýšit může,buď souhlasíte nebo ne a smlouva není,čili nemáte právo dalšího užívání.

Už jsem Vám psal,že to není 5130 m2,ale 513 m2.To byste jinak měla platit 5130x10 korun.A to přeměřovala sama nějakým pásmem nebo provázkem?Koukněte se na ten katastr.
Kdyby ty parcely neměly samostatná čísla,sečtěte m2 od všech sousedů,jestli to souhlasí celkově nebo si u všech nějaké metry přidala sama.

17 let jsem měla 400 m2 a najednou se pozemek nafouknul na 5130m2

A spočítat si sama přibližně plochu obdélníku nebo podobného jednoduchého tvaru je na Vás asi moc,co?

budu to muset nějak preměřit. A to stojí nějaké peníze.

To jistě,budete potřebovat přinejmenším TOTO.Levněji to už moc nepůjde.

Zkuste si někde v okolí sehnat pozemek za ty 2 koruny a všechny záhony,keře a stromy si tam přestěhovat.
Kdyby to bylo naopak a pronajímala jste to Vy,tak byste taky byla velkopodnikatelka nebo se spokojila se socialistickou cenou a vzdala se cca 26 tisíc ročně?
Pokud jste nepodepsala navrhovanou smlouvu do konce roku,nemáte teď vlastně žádnou a tak se může stát,že dostanete výzvu k vyklizení a opuštění pozemku.A to možná brzy,protože třeba stromy se smí likvidovat jen v době vegetačního klidu,tj.do března.