Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Interpol vs Europol

Zdravím, prosím vás nemohl by mi tady někdo představit tak nějak ve stručnosti europol a interpol a hlavně vysvětlit rozdíl mezi nimi..? Nechtěl bych ale nějaké definice stažené z netu, na netu toho moc není a když už, tak celkem složitě..Pokud by mi někdo vysvětlil rozdíl bez různých definic, tak bych byl rád, díky :)

Green4 - To ano, to vím, ale mají stejnou činnost? Řeší obě organizace stejné věci, akorát,interpol v rámci světa a europol v rámci eu?

Kare04 - Asi jsi mě nepochopil, neřekl jsem, že nechci nic z netu, ale že bych to chtěl nějak,vysvětlit, nejlépe vlastními slovy..:)

Je tedy mezi nimi,nějaký jiný rizdíl,než že jedno působí celosvětově a druhé v rámci EU? Díky

1.Interpol is the International Criminal Police Organization which has been set up to facilitate cooperation between different international police organizations.
2.Europol is European Police Office which is the official intelligence agency of the European Union.
3.Interpol started as International Criminal Police Commission in 1923, and the present name was adopted since 1956.
4.Europol was established in 1999. But the organization had started in a limited scale from 1994 soon after the Maastricht Treaty of 1992.
5.Interpol has the power and right to conduct investigations and also, if needed, can arrest the suspects involved in the crimes.
6.Europol has no right or power to conduct investigations or question the suspects involved in various crimes.
7.Moreover, Europol also does not have the power to arrest the suspects in connection with any crime in the European Union.

http://www.differencebetween.net/miscellaneous/pol itics/political-institutions/difference-between-in terpol-and-europol/

Jsou to policejní složky, strukturu mají podobnou jako republiková policie akorát se svým polem působnosti.

Europol svojí kontrolní činnost provádí v rámci EU. To znamená že třeba tady např. neplatíš alimenty,je na tebe eurozatykač,protože jsi nenastopil do vězení. chytne tě Bulharská policie, Ty tě předaj Europolu-můžou i interpolu- a ten zpátky po nějakých výsleších zpět do Čech.To je jen příklad, může to být kvůli kde čemu.

Interpol není omezený, tam kde mají státy smlouvu o výměně zločinců je to bez problémů,Pokud takovou smlouvu státy nemají, nemůžou v něm operovat.V podstatě to je taková celosvětová policie, která může svoji činnost provádět ruku v ruce s Europolem a dalšími policejními složkami států.Třeba tady naděláš úvěrový podvody,je vydán mezinárodní zatykač zdrhneš na Bahama a nenastoupíš výkon trestu, pravděpodobně si tam pro tebe příjdou z interpolu s policejní zásahovkou tý banánový republiky, zase tě vyslechnou a předaj do čech.