Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domovní řád ( Klid v domě )

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat že moje kamarádka pouštěla dětem písničky kolem 19:00.
Jiný nájemce na ni zavolal policii za rušení klidu v domě a z tohoto důvodu dostala žádost aby se do 30 dnů odstěhovala.
Jaký je váš názor na věc ?

Noční klid je dán zákonem a platí od 22 do 6 hodin.

z tohoto důvodu dostala žádost aby se do 30 dnů odstěhovala

Žádost? Písemnou? Netřeba jí vyhovět a lze ji naprosto ignorovat. Nebo to na ni volal nějaký uvědomělý správce, předseda družstva a podobně?
Z nájmu se dává výpověď a tato má nějaké náležitosti a pravidla.
A jak pouštěla písničky? Jestli to ale bylo slyšet po celém domě...

nemusí jít o NOČNÍ klid

v tom příběhu, zdá se mi, něco chybí.. možná to, že ji sousedé už několikrát žádali, aby své reproduktory laskavě ztišila na snesitelnou úroveň, pochybuji, že by při prvním jejím ataku vyrukovali z nějakým stěhováním..

Velmi málo údajú. Pouštěla je poprvé a jak nahlas,svědkové řeknou co ? Že je to furt,nebo že to bylo poprvé ? Nelze radit,neznáme situaci. Je to nájemní dům,sociální byt,obecní ? existuje zápis ze zásahu PČR ?