Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prodal jsem telefon a dostávám vyhrůžky na trestní oznámení

Zdravím,
Mám takový menší dotaz a to:

Prodal jsem pomocí inzerce mobilní telefon (částka 1100,-) a poté zaslal poštou. V inzerátu jsem psal, že je telefon již bez záruky a že stav odpovídá stáří. Nyní mi kupec píše, že se telefon stále vypíná a hrozí mi trestním oznámením. Než jsem já telefon odeslal, tak se nevypínal. Má nějakou možnost úspěchu? Co to pro mě znamená a co popřípadě hrozí?

Zajímá mě, zda si mám telefon nechat poslat zpět, nebo ne. Jak já ale přijdu k tomu, že telefon nepoškodil nějakým způsobem kupující.

Díky za názory a rady.

Riziko nákupu použitých věcí bez garancí, asi smůla pro kupujícího. On ho ale nemusel poškodit ani ten kupující, mohl prostě zrovna vypovědět službu nebo se poškodit u dopravce. Peníze by jsi mu ale měl každopádně vrátit, pokud zboží nebylo řádně zabaleno.