Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem převod auta

Pochopil sem dobře převod podle novely?
1. prodávající si zajede na evidenční kontrolu na STK, dostane protokol
2. prodávající napíše plnou moc, ověří podpis na počtě
3. koupím auto, zaplatím, prodávající mi dá všechny papíry a ověřenou plnou moc
4. s jeho plnou mocí si na úřadu vyřídím převod.

SPZ zůstávají?
Úřad kterýkoliv, nebo musí být v místě bydliště prodávajícího?

Dík za pomoc.

Ve Vašem popisu je mnoho záludností..

1. prodávající si zajede na evidenční kontrolu na STK, dostane protokol*** evidenční kotrola musí být na jméno kupce, víte kdo to bude?
2. Když napíše plnou moc, nemá právní záruku, že kupec vozidlo přehlásí, ale sankce půjde za prodejcem..
3. Co když při koupi zjistíte, že to auto nechcete?
Na úřad se musjí jít tam, kde je bydliště prodávajícího, přesněji tam, kde je vozidlo registrováno.

S čím potřebujete pomoci?

evidenčku si dělá ten kupující.nikdo Vám nebrání mu jí dojednat nebo třeba zaplatit,ale nemáte proč - po podpisu kupní smlouvy je to v jeho zájmu, bez toho co jsem psal se s nim ani nebudou na DI bavit.

na STK jim je jedno jestli Evidenčku děláte vy nebo on, v papírech od auta je zajímaj jen data k srovnání a kupní smlouva je nezajímá vůbec.

Prodávající pokud má auto platnou STK neřeší ani tu evidenční kontrolu.

Dohodnete se na na prodeji, sepíšete buď plnohodnotnou kupní smlouvu a pro jistotu zajdete na poštu kde jeho podpis a data ve smlouvě ověří.ze zkušenosti vím že na odboru dopravy si tohle dokážou ověřit sami a záleží na jejich ochotě.

...nebo stačí plná moc, kterou předložíte při přepisu vozidla na vás.

Předtím ale musíte sám objet STK kde vystaví evidenční kontrolu pak se smlouvou-plnou mocí protokolem s STk a zaplaceným povinným ručením zajdete na odbor dopravy kde vozidlo zaevidují na Vás.