Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem převod auta

Pochopil sem dobře převod podle novely?
1. prodávající si zajede na evidenční kontrolu na STK, dostane protokol
2. prodávající napíše plnou moc, ověří podpis na počtě
3. koupím auto, zaplatím, prodávající mi dá všechny papíry a ověřenou plnou moc
4. s jeho plnou mocí si na úřadu vyřídím převod.

SPZ zůstávají?
Úřad kterýkoliv, nebo musí být v místě bydliště prodávajícího?

Dík za pomoc.

Ve Vašem popisu je mnoho záludností..

1. prodávající si zajede na evidenční kontrolu na STK, dostane protokol*** evidenční kotrola musí být na jméno kupce, víte kdo to bude?
2. Když napíše plnou moc, nemá právní záruku, že kupec vozidlo přehlásí, ale sankce půjde za prodejcem..
3. Co když při koupi zjistíte, že to auto nechcete?
Na úřad se musjí jít tam, kde je bydliště prodávajícího, přesněji tam, kde je vozidlo registrováno.

S čím potřebujete pomoci?