Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dedictvi - dohoda s ostatnimi dedici

Dobrý den, prosím o krátkou radu. Po svém tátovi jsem zdědila jednu šestinu podílu na družstevním bytu. Do tohoto podílu je zahrnuta i část hypotéky. Moje matka, která v tomto bytě stále bydlí, nemá peníze na to mě vyplatit a byt prodat odmítá. Jen aby etice bylo učiněno zadost. Jedná se o byt 4+1, já i sestra (která je dalším dědicem, ale odmítla se jakkoli angažovat) máme svoje bydlení vyřešeno, v případě prodlevy mezi prodejem bytu a koupí nového je možnost přechodného bydlení u mé sestry nebo mého strýce (matčin bratr). Poradte mi prosím, jak je možné dále postupovat.

Děkuji za pomoc a přeji pěkný den.
Vlcice

Dobry den, dedictvi se mi odmitnout nechce. Spis me zajímalo, pokud by se věc resila soudne, jake by mohlo byt reseni. Ted budu ve stavu vzduchoprazdna. Mam peníze, ale ve skutecnosti je nemam. Jedna se mi o to, jestli existuje nejaka legalni moznost, jak se podilu z dedictvi domoci, pokud dohoda s vetsinovym dědicem není mozna. Pamatuji na to nase zákony? Dekuji za odpověď. Vlcice